DELPHI Ignition Coil GN11035-12B1
inc. VAT 21%
In stock 14
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GN11035-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759575505
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures proper spark plug firing
  • Contributes to smooth engine operation
  • Helps maintain optimal fuel efficiency
  • Built to meet or exceed OE specifications
  • Durable construction for long service life
Number of pin contacts
2
Resistance [Ohm]
0,9
Resistance [kOhm]
+135
  • HYUNDAI
    • ACCENT Sedans (X-3)
      • 1.5 i 12V (65kW/88PS)
    • ACCENT II (LC)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.5 (75kW/102PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.3 (62kW/84PS)
      • 1.5 (68kW/92PS)
    • ACCENT II Sedans (LC)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)
    • GETZ (TB)
      • 1.3 i (60kW/82PS)
      • 1.3 (63kW/85PS)