DELPHI Ignition Coil GN10450-12B1
inc. VAT 21%
In stock 8
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GN10450-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759503959
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures reliable spark generation
  • Contributes to smooth engine operation
  • Helps maintain fuel efficiency
  • Durable construction for long service life
  • Replaces OE part numbers
  • Designed for optimal combustion
Color
black
Number of pin contacts
3
Voltage [V]
1/2"
Resistance [kOhm]
13,2
  • MITSUBISHI
    • COLT V (CJ_, CP_)
      • 1300 GL,GLX (CJ1A) (55kW/75PS)
      • 1300 (CJ1A) (60kW/82PS)
    • LANCER VI (CJ_, CP_)
      • 1.3 12V (CK1A) (55kW/75PS)
    • SPACE STAR Lielas ietilpības automobilis (DG_A)
      • 1.3 16V (DG1A) (63kW/86PS)
      • 1.3 16V (DG1A) (61kW/83PS)
      • 1.3 16V (DG1A) (60kW/82PS)
      • 1.6 16V (DG3A) (72kW/98PS)
    • LANCER VII (CS_A, CT_A)
      • 1.3 (60kW/82PS)
      • 1.6 (CS3A) (72kW/98PS)
    • LANCER VII Universālis (CS_W, CT_W)
      • 1.6 (72kW/98PS)