DELPHI Ignition Coil GN10317-12B1
High-quality ignition coil designed to ensure optimal engine performance and reliable starting.
inc. VAT 21%
In stock 15
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GN10317-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759474150
  • Ensures strong spark for efficient combustion
  • Reliable performance for consistent engine operation
  • Direct fit for easy installation
  • Durable construction for extended lifespan
  • Helps maintain optimal fuel economy
  • Contributes to reduced emissions
Color
black/grey
Number of pin contacts
3
Voltage [V]
1/2"
  • NISSAN
    • QASHQAI I (J10, NJ10)
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (104kW/141PS)
      • 1.6 (84kW/114PS)
      • 1.6 LPG (86kW/117PS)
    • MICRA C+C III (K12)
      • 1.6 160 SR (81kW/110PS)
    • MICRA III (K12)
      • 160 SR (81kW/110PS)
    • NOTE (E11, NE11)
      • 1.6 (81kW/110PS)
    • X-TRAIL II (T31)
      • 2.0 4x4 (104kW/141PS)
      • 2.5 4x4 (124kW/169PS)
      • 2.0 FWD (104kW/141PS)
      • 2.0 FWD (103kW/140PS)
      • 2.0 4x4 (103kW/140PS)
    • TIIDA Hečbeka virsbūve (C11)
      • 1.6 (81kW/110PS)
      • 1.8 (JC11) (93kW/126PS)
    • TIIDA Sedans (SC11)
      • 1.6 (C11L) (81kW/110PS)
      • 1.8 (93kW/126PS)
    • NV200 Furgons
      • 1.6 16V (VM20, M20N, M20, M20L, M20M) (81kW/110PS)
    • NV200 / EVALIA Autobuss
      • 1.6 16V (M20, M20M) (81kW/110PS)
    • JUKE (F15)
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.6 (69kW/94PS)
    • QASHQAI I VAN (J10)
      • 1.6 CVTC (86kW/117PS)
    • QASHQAI +2 (JJ10E)
      • 1.6 (84kW/114PS)
      • 1.6 (86kW/117PS)
    • QASHQAI +2 VAN (JJ10E)
      • 1.6 CVTC (86kW/117PS)
  • RENAULT
    • CLIO III (BR0/1, CR0/1)
      • 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) (102kW/139PS)
    • LAGUNA III (BT0/1)
      • 2.0 16V (BT05, BT0F, BT0W) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V Hi-Flex (BT1H, BT1G, BT1K) (103kW/140PS)
    • LAGUNA III Grandtour (KT0/1)
      • 2.0 16V (KT0F, KT0W) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V Hi-Flex (KT1H, KT1G, KT1K) (103kW/140PS)
  • INFINITI
    • FX
      • 50 AWD (287kW/390PS)