DELPHI Ignition Coil GN10303-12B1
High-quality ignition coil designed to ensure optimal engine performance and reliable starting.
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GN10303-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759477076
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures strong spark for efficient combustion
  • Helps resolve engine misfires and rough running
  • Contributes to improved fuel economy
  • Manufactured by DELPHI for reliable performance
  • Part number: GN10303-12B1
Color
black
Number of pin contacts
3
Voltage [V]
1/2"
  • HYUNDAI
    • H-1 / STAREX Autobuss (A1)
      • 2.4 (82kW/112PS)
      • 2.4 4WD (82kW/112PS)
      • 2.4 4WD (99kW/135PS)
      • 2.4 (101kW/137PS)
    • SONATA IV (EF)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 2.4 16V (105kW/143PS)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (106kW/144PS)
    • H-1 Furgons (A1)
      • 2.4 (82kW/112PS)
    • TRAJET (FO)
      • 2.0 (100kW/136PS)
      • 2.0 (103kW/140PS)
      • 2.0 (103kW/140PS)
    • SANTA FÉ I (SM)
      • 2.4 16V (100kW/136PS)
      • 2.4 16V 4x4 (100kW/136PS)
      • 2.4 16V (107kW/146PS)
      • 2.4 16V 4x4 (107kW/146PS)
      • 2.0 (99kW/135PS)
    • HIGHWAY VAN
      • 2.0 CVVT (104kW/141PS)
    • SANTA FÉ I Furgons/apvidus automobilis (SUV) (SM)
      • 2.4 4x4 (107kW/145PS)
    • TRAJET Furgons/minivens (FO)
      • 2.0 (100kW/136PS)
      • CVVT (103kW/140PS)
  • KIA
    • MAGENTIS I (GD, MS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • SORENTO I (JC)
      • 2.4 (102kW/139PS)