DELPHI Ignition Coil GN10201-12B1
Compatible with OPEL CORSA B (S93) , OPEL AGILA A (H00) , OPEL CORSA C (X01) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 8
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GN10201-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759457597
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures proper spark plug voltage
  • Contributes to smooth engine operation
  • Helps maintain fuel efficiency
  • Durable construction for long service life
  • Part number: GN10201-12B1
  • Brand: DELPHI
Color
black
Number of pin contacts
5
Voltage [V]
1/2"
  • OPEL
    • CORSA B (S93)
      • 1.0 i 12V (F08, F68, M68) (40kW/54PS)
    • AGILA A (H00)
      • 1.0 12V (F68) (43kW/58PS)
    • CORSA C (X01)
      • 1.0 (F08, F68) (43kW/58PS)