DELPHI FT4110-12B1 Fuel System Component
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN FT4110-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759659458
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures proper fuel delivery to the engine
  • Designed for optimal performance and efficiency
  • Built with durable materials for longevity
  • Part number: FT4110-12B1
  • Brand: DELPHI
Fuel type
Gasoline
Additional article/Additional info 2
without pressure sensor
Additional article/Additional information
without gasket
  • RENAULT
    • MEGANE III Grandtour (KZ0/1)
      • 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) (78kW/106PS)
      • 2.0 dCi (KZ0Y) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) (66kW/90PS)
      • 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,... (81kW/110PS)
      • 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (KZ0L) (118kW/160PS)
      • 1.5 dCi (63kW/86PS)
      • 2.0 dCi (120kW/163PS)
      • 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) (70kW/95PS)
    • MEGANE III Hečbeka virsbūve (BZ0/1_, B3_)
      • 1.5 dCi (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi (63kW/86PS)
      • 2.0 dCi (BZ0Y) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (BZ0C) (66kW/90PS)
      • 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (BZ0L) (118kW/160PS)
      • 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (120kW/163PS)
      • 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) (70kW/95PS)
    • GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_)
      • 1.5 dCi (JZ0A) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) (78kW/106PS)
    • SCÉNIC III (JZ0/1_)
      • 1.5 dCi (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (78kW/106PS)
      • 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (JZ0L) (118kW/160PS)
    • MEGANE III Coupe (DZ0/1_)
      • 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) (66kW/90PS)
      • 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (DZ0L) (118kW/160PS)
      • 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (DZ0Y) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (DZ0A) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (DZ0B) (78kW/106PS)
      • 2.0 dCi (120kW/163PS)
      • 1.5 dCi (70kW/95PS)
    • FLUENCE (L3_)
      • 1.5 dCi (L30S) (66kW/90PS)
      • 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) (81kW/110PS)
      • 1.5 dCi (L30A) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (L30B) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi (70kW/95PS)
      • 1.6 dCi (96kW/130PS)
    • MEGANE III Combi Van (KZ0/1)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)