DELPHI FG1007-12B1 Fuel System Component
Compatible with VW PASSAT B6 Variant (3C5) , VW PASSAT B6 (3C2) , VW CC B7 (358) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 17
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN FG1007-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759471906
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures proper fuel flow and pressure
  • High-quality materials for durability
  • Designed for reliable engine performance
  • Part code: FG1007-12B1
  • Brand: DELPHI
without gasket
  • VW
    • PASSAT B6 Variant (3C5)
      • 2.0 TDI (88kW/120PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI 16V 4motion (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueTDI (105kW/143PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
    • PASSAT B6 (3C2)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI (88kW/120PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueTDI (105kW/143PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
    • CC B7 (358)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (135kW/184PS)