DELPHI FG1000-12B1 Fuel System Component
Compatible with PEUGEOT 307 (3A/C) , PEUGEOT 307 SW (3H) , PEUGEOT 307 Break (3E) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN FG1000-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759471814
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures optimal fuel flow and pressure.
  • Manufactured by DELPHI for guaranteed quality.
  • Durable construction for long-lasting service.
  • Designed for specific vehicle applications.
  • Helps maintain engine performance and efficiency.
Fuel type
Diesel fuel
Additional article/Additional info 2
without pressure sensor
Additional article/Additional information
without gasket
  • PEUGEOT
    • 307 (3A/C)
      • 2.0 HDi 90 (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 110 (79kW/107PS)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi 110 (80kW/109PS)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
    • 307 SW (3H)
      • 2.0 HDI 90 (66kW/90PS)
      • 2.0 HDI 110 (79kW/107PS)
      • 1.6 HDI 110 (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 1.6 HDI 90 (66kW/90PS)
    • 307 Break (3E)
      • 2.0 HDI 90 (66kW/90PS)
      • 1.6 HDi 110 (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDI 110 (79kW/107PS)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
    • 307 CC (3B)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
    • 308 I (4A_, 4C_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi (110kW/150PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
    • 308 SW I (4E_, 4H_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
    • 308 CC (4B_)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (4BRHRH, 4BRHRJ) (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
    • 3008 I Lielas ietilpības automobilis (0U_)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (110kW/150PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
  • CITROËN
    • C4 I (LC_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
    • C4 Coupe (LA_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
    • C4 PICASSO I Lielas ietilpības automobilis (UD_)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 138 (100kW/136PS)
    • C4 GRAND PICASSO I (UA_)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 138 (100kW/136PS)
    • C4 I Sedans
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)