DELPHI Fuel Pump FE10088-12B1
Compatible with OPEL OMEGA B (V94) , OPEL OMEGA B Universālis (V94) , BMW 5 (E39) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN FE10088-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759398722
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures consistent fuel pressure
  • Reliable performance for optimal engine function
  • Durable construction for extended lifespan
  • Helps prevent starting issues and engine hesitation
  • Designed for specific vehicle applications
Fuel type
Diesel fuel
without gasket
  • OPEL
    • OMEGA B (V94)
      • 2.5 TD (F69, M69, P69) (96kW/130PS)
    • OMEGA B Universālis (V94)
      • 2.5 TD (F35, M35, P35) (96kW/131PS)
  • BMW
    • 5 (E39)
      • 525 tds (105kW/143PS)
      • 525 td (85kW/116PS)
      • 530 d (135kW/184PS)
      • 520 d (100kW/136PS)
      • 525 d (120kW/163PS)
      • 530 d (142kW/193PS)
    • 3 (E46)
      • 320 d (100kW/136PS)
      • 330 d (135kW/184PS)
      • 330 xd (135kW/184PS)
      • 320 d (110kW/150PS)
      • 318 d (85kW/116PS)
      • 330 d (150kW/204PS)
      • 330 xd (150kW/204PS)
      • 318 d (85kW/116PS)
    • 7 (E38)
      • 730 d (135kW/184PS)
      • 730 d (142kW/193PS)
    • 5 Touring (E39)
      • 530 d (135kW/184PS)
      • 525 tds (105kW/143PS)
      • 520 d (100kW/136PS)
      • 525 d (120kW/163PS)
      • 530 d (142kW/193PS)
    • 3 Touring (E46)
      • 320 d (100kW/136PS)
      • 330 d (135kW/184PS)
      • 330 xd (135kW/184PS)
      • 320 d (110kW/150PS)
      • 318 d (85kW/115PS)
      • 330 d (150kW/204PS)
      • 330 xd (150kW/204PS)
      • 318 d (85kW/116PS)
    • X5 (E53)
      • 3.0 d (135kW/184PS)
      • 3.0 d (160kW/218PS)
    • 3 Compact (E46)
      • 320 td (110kW/150PS)
      • 318 td (85kW/115PS)
    • 3 Coupe (E46)
      • 330 Cd (150kW/204PS)
      • 320 Cd (110kW/150PS)
    • 3 Kabriolets (E46)
      • 320 Cd (110kW/150PS)
  • ROVER
    • 75 (RJ)
      • 2.0 CDT (85kW/115PS)
      • 2.0 CDTi (96kW/131PS)
    • 75 I Tourer (RJ)
      • 2.0 CDT (85kW/115PS)
      • 2.0 CDTi (96kW/131PS)
  • LAND ROVER
    • FREELANDER I (L314)
      • 2.0 Td4 4x4 (82kW/112PS)
      • 2.0 Td4 4x4 (80kW/109PS)
    • RANGE ROVER III (L322)
      • 3.0 D 4x4 (130kW/177PS)
  • MG
    • MG ZT
      • 2.0 CDTi (96kW/131PS)
      • 2.0 CDTi (85kW/116PS)