DELPHI FE10080-12B1 Fuel Pump
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN FE10080-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759398647
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures consistent fuel pressure
  • Promotes optimal engine performance
  • Helps maintain fuel efficiency
  • Durable construction for long service life
  • Meets or exceeds OE specifications
  • Reliable fuel delivery
Fuel type
Gasoline
with gaskets
  • MERCEDES-BENZ
    • C-CLASS (W202)
      • C 180 (202.018) (90kW/122PS)
      • C 220 (202.022) (110kW/150PS)
      • C 280 (202.028) (142kW/193PS)
      • C 200 (202.020) (100kW/136PS)
      • C 36 AMG (202.028) (206kW/280PS)
      • C 180 (202.018) (89kW/121PS)
      • C 230 Kompressor (202.024) (142kW/193PS)
      • C 200 Kompressor (202.025) (132kW/180PS)
      • C 230 (202.023) (110kW/150PS)
      • C 200 Kompressor (202.025) (141kW/192PS)
      • C 280 (202.029) (145kW/197PS)
    • C-CLASS T-Model (S202)
      • C 180 T (202.078) (90kW/122PS)
      • C 200 T (202.080) (100kW/136PS)
      • C 230 T (202.083) (110kW/150PS)
      • C 230 T Kompressor (202.085) (142kW/193PS)
      • C 280 T (202.089) (145kW/197PS)
      • C 200 T Kompressor (202.082) (141kW/192PS)
    • CLK (C208)
      • CLK 200 (208.335) (100kW/136PS)
      • CLK 200 Kompressor (208.345) (141kW/192PS)
      • CLK 200 Kompressor (208.344) (120kW/163PS)
    • CLK Kabriolets (A208)
      • CLK 200 Kompressor (208.445) (141kW/192PS)
      • CLK 200 (208.435) (100kW/136PS)
      • CLK 200 Kompressor (208.444) (120kW/163PS)