DELPHI FE10063-12B1 Fuel Pump
Compatible with FIAT PUNTO (176_) , FIAT PUNTO Kabriolets (176_) , LANCIA Y10 (156_) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN FE10063-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759398470
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures consistent fuel pressure
  • Promotes optimal engine performance
  • Built with durable materials for longevity
  • Designed to meet or exceed OE specifications
  • Reliable fuel delivery for efficient operation
Fuel type
Gasoline
without gasket
  • FIAT
    • PUNTO (176_)
      • 55 1.1 (40kW/54PS)
      • 60 1.2 (43kW/58PS)
      • 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) (44kW/60PS)
    • PUNTO Kabriolets (176_)
      • 60 1.2 (43kW/58PS)
      • 60 1.2 (176AR_, 176BR_) (44kW/60PS)
    • PUNTO Van (176_)
      • 1.1 (40kW/54PS)
  • LANCIA
    • Y10 (156_)
      • 1.1 Fire (156AG) (40kW/54PS)
      • 1.1 Fire Visu riteņu piedziņa (156AG) (40kW/54PS)
    • Y (840_)
      • 1.2 (840AA, 840AF1A) (44kW/60PS)
      • 1.4 12V (840AC) (55kW/75PS)
      • 1.4 12V (840AB) (59kW/80PS)
      • 1.1 (840AE) (40kW/54PS)