DELPHI FE10033-12B1 Fuel Pump
Compatible with PEUGEOT 206 Hečbeka virsbūve (2A/C) , CITROËN XSARA PICASSO (N68) , PEUGEOT 607 (9D, 9U) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN FE10033-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759398173
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures consistent fuel pressure and flow.
  • Designed for optimal engine performance.
  • Built with durable materials for longevity.
  • Helps maintain fuel efficiency.
  • Reliable starting and running.
  • Manufactured by DELPHI.
Operating mode
electric
Fuel type
Diesel fuel
Additional article/Additional info 2
without pressure sensor
Additional article/Additional information
without gasket
  • PEUGEOT
    • 206 Hečbeka virsbūve (2A/C)
      • 1.9 D (51kW/69PS)
      • 2.0 HDI 90 (66kW/90PS)
    • 607 (9D, 9U)
      • 2.2 HDi (98kW/133PS)
      • 2.0 HDI (80kW/109PS)
    • PARTNER Lielas ietilpības automobilis (5_, G_)
      • 2.0 HDI (66kW/90PS)
    • PARTNER Furgons/minivens (5_, G_)
      • 2.0 HDi (66kW/90PS)
  • CITROËN
    • XSARA PICASSO (N68)
      • 2.0 HDi (66kW/90PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • BERLINGO / BERLINGO FIRST Lielas ietilpības automobilis (MF_
      • 2.0 HDI 90 (MFRHY) (66kW/90PS)
    • BERLINGO / BERLINGO FIRST Furgons/minivens (M_)
      • 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) (66kW/90PS)
      • 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) (66kW/90PS)