DELPHI Lambda zonde ES21399-12B1
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES21399-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759655740
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures accurate oxygen sensor readings
  • Optimizes air-fuel mixture for better performance
  • Contributes to improved fuel economy
  • Helps reduce exhaust emissions
  • Manufactured by DELPHI for quality assurance
  • Part number: ES21399-12B1
Cable length [mm]
685
with heating
  • SEAT
    • LEON ST (5F8)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 1.8 TSI 4Drive (132kW/180PS)
      • 2.0 Cupra (195kW/265PS)
      • 2.0 Cupra (206kW/280PS)
      • 2.0 Cupra (213kW/290PS)
      • 2.0 Cupra (221kW/300PS)
      • 2.0 Cupra 4Drive (221kW/300PS)
      • 2.0 TSI 4Drive (140kW/190PS)
    • LEON (5F1)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 Cupra (206kW/280PS)
      • 2.0 Cupra (195kW/265PS)
      • 2.0 Cupra (213kW/290PS)
      • 2.0 Cupra (221kW/300PS)
      • 2.0 Cupra R (228kW/310PS)
    • LEON SC (5F5)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 Cupra (195kW/265PS)
      • 2.0 Cupra (206kW/280PS)
      • 2.0 Cupra (213kW/290PS)
      • 2.0 Cupra (221kW/300PS)
    • ATECA (KH7, KHP)
      • 2.0 TSI 4Drive (140kW/190PS)
    • LEON ST Furgons/Universālis (5F8)
      • 2.0 Cupra (221kW/300PS)
    • LEON (KL1, KLG)
      • 2.0 TFSI (140kW/190PS)
  • AUDI
    • A3 Limousine (8VS, 8VM)
      • S3 quattro (221kW/300PS)
      • 1.8 TFSI (132kW/180PS)
      • S3 quattro (210kW/286PS)
      • S3 quattro (228kW/310PS)
      • 2.0 TFSI quattro (140kW/190PS)
      • 2.0 TFSI (140kW/190PS)
      • 40 TFSI (140kW/190PS)
      • 40 TFSI quattro (140kW/190PS)
    • A3 Sportback (8VA, 8VF)
      • 1.8 TFSI (132kW/180PS)
      • S3 quattro (221kW/300PS)
      • S3 quattro (210kW/286PS)
      • S3 quattro (228kW/310PS)
      • 2.0 TFSI (140kW/190PS)
      • 40 TFSI (140kW/190PS)
    • A3 (8V1, 8VK)
      • S3 quattro (221kW/300PS)
      • S3 quattro (210kW/286PS)
      • S3 quattro (228kW/310PS)
      • 2.0 TFSI (140kW/190PS)
    • A3 Kabriolets (8V7, 8VE)
      • 1.8 TFSI (132kW/180PS)
      • 1.8 TFSI quattro (132kW/180PS)
      • S3 quattro (221kW/300PS)
      • S3 quattro (228kW/310PS)
      • 2.0 TFSI (140kW/190PS)
      • 40 TFSI (140kW/190PS)
    • TT (FV3, FVP)
      • 2.0 TFSI (169kW/230PS)
      • 2.0 TFSI quattro (169kW/230PS)
      • 2.0 TTS quattro (228kW/310PS)
      • 2.0 TTS TFSI quattro (210kW/286PS)
    • TT Roadster (FV9, FVR)
      • 2.0 TFSI (169kW/230PS)
      • 2.0 TTS TFSI quattro (228kW/310PS)
    • Q2 (GAB, GAG)
    • A1 Sportback (GBA)
      • 40 TFSI (147kW/200PS)
  • SKODA
    • OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 1.8 TSI 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
    • OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 1.8 TSI 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
    • SUPERB III (3V3)
      • 2.0 TSI 4x4 (206kW/280PS)
      • 2.0 TSI (162kW/220PS)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (200kW/272PS)
    • SUPERB III Universālis (3V5)
      • 2.0 TSI (162kW/220PS)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (206kW/280PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (200kW/272PS)
    • KAROQ (NU7, ND7)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
    • OCTAVIA IV Combi (NX5, PV5)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
    • OCTAVIA IV (NX3, NN3, PV3)
      • 2.0 TSI 4x4 (140kW/190PS)
  • VW
    • GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2)
      • 2.0 R 4motion (206kW/280PS)
      • 2.0 R 4motion (221kW/300PS)
      • 2.0 GTI Clubsport (195kW/265PS)
      • 2.0 GTI Clubsport S (228kW/310PS)
      • 2.0 R 4motion (228kW/310PS)
    • GOLF VII Variant (BA5, BV5)
      • 2.0 R 4motion (221kW/300PS)
      • 2.0 R 4motion (206kW/280PS)
      • 2.0 R 4motion (228kW/310PS)
      • 2.0 R 4motion (213kW/290PS)
    • GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5)
      • 1.8 TSI 4motion (132kW/180PS)
    • PASSAT B8 (3G2, CB2)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI (162kW/220PS)
      • 2.0 TSI 4motion (206kW/280PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
    • PASSAT B8 Variant (3G5, CB5)
      • 1.8 TSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TSI (162kW/220PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
    • PASSAT ALLTRACK B8 Variant (3G5, CB5)
      • 2.0 TSI 4motion (162kW/220PS)
    • ARTEON (3H7, 3H8)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
      • 2.0 TSI (140kW/190PS)
    • T-ROC (A11, D11)
      • 2.0 TSI 4motion (140kW/190PS)
    • POLO VI (AW1, BZ1, AE1)
      • 2.0 GTI (147kW/200PS)
    • ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9)
      • 2.0 TSi (140kW/190PS)
      • 2.0 TSi (140kW/190PS)
  • CUPRA
    • FORMENTOR (KM7, KMP)
      • 2.0 TSI 4Drive (140kW/190PS)