DELPHI Lambda zonde ES21210-12B1
inc. VAT 21%
In stock 8
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES21210-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759576854
  • Genuine DELPHI Lambda zonde
  • Part code: ES21210-12B1
  • Monitors oxygen levels in exhaust gases
  • Optimizes air-fuel mixture for efficiency
  • Helps reduce emissions
  • Improves fuel economy
  • Ensures proper engine performance
  • Durable construction for long-lasting use
Cable length [mm]
619
Oxygen sensor
Wideband lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • MAZDA
    • 3 (BM, BN)
      • 1.5 (74kW/100PS)
      • 2.0 (88kW/120PS)
      • 2.0 (121kW/165PS)
    • 3 Sedans (BM_, BN_)
      • 2.0 (88kW/120PS)
      • 2.0 (121kW/165PS)
      • 1.5 (74kW/100PS)
    • 6 Sedans (GJ, GL)
      • 2.0 (GJ2, GL2, GL6) (107kW/146PS)
      • 2.0 (GJEFP) (121kW/165PS)
      • 2.5 (GJ5FP, GL1032, GL1033) (141kW/192PS)
    • 6 Universālis (GJ, GL)
      • 2.0 (GJEFW) (107kW/146PS)
      • 2.0 (GJEFW) (121kW/165PS)
      • 2.5 (141kW/192PS)
    • CX-5 (KE, GH)
      • 2.5 AWD (141kW/192PS)
      • 2.0 (110kW/150PS)
      • 2.0 AWD (110kW/150PS)
    • CX-5 (KF)
      • 2.0 (121kW/165PS)
      • 2.0 AWD (118kW/160PS)
      • 2.5 AWD (143kW/194PS)
    • CX-5 Van (KE_)
      • SKYACTIV-G AWD (KEN9) (141kW/192PS)