DELPHI Lambda zonde ES21203-12B1
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ES21203-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759576786
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures accurate air-fuel ratio monitoring
  • Contributes to reduced emissions
  • Improves fuel efficiency
  • Built to DELPHI's high-quality standards
  • Essential for optimal engine performance
  • Part number: ES21203-12B1
Cable length [mm]
1300
Oxygen sensor
Wideband lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • MERCEDES-BENZ
    • C-CLASS T-Model (S203)
      • C 220 CDI (203.208) (100kW/136PS)
      • C 200 CDI (203.204) (75kW/102PS)
      • C 200 CDI (203.207) (90kW/122PS)
      • C 220 CDI (203.208) (110kW/150PS)
    • E-CLASS T-Model (S211)
      • E 220 T CDI (120kW/163PS)
      • E 220 T CDI (211.206) (110kW/150PS)
      • E 320 T CDI (211.226) (150kW/204PS)
      • E 280 T CDI (211.223) (130kW/177PS)
      • E 220 T CDI (211.208) (125kW/170PS)
      • E 220 CDI (211.206) (100kW/136PS)
    • E-CLASS (W211)
      • E 220 CDI (120kW/163PS)
      • E 220 CDI (211.006) (110kW/150PS)
      • E 200 CDI (211.004) (75kW/102PS)
      • E 200 CDI (211.004) (90kW/122PS)
      • E 320 CDI (211.026) (150kW/204PS)
      • E 400 CDI (211.028) (191kW/260PS)
      • E 280 CDI (211.023) (130kW/177PS)
      • E 200 CDI (211.007) (100kW/136PS)
      • E 220 CDI (211.008) (125kW/170PS)
      • E 220 CDI (211.006) (100kW/136PS)
    • S-CLASS (W220, V220)
      • S 320 CDI (220.025, 220.125) (150kW/204PS)
    • C-CLASS (W203)
      • C 200 CDI (203.007) (90kW/122PS)
      • C 220 CDI (203.008) (110kW/150PS)
    • C-CLASS Coupe (CL203)
      • C 200 CDI (203.707) (90kW/122PS)
      • C 220 CDI (203.708) (110kW/150PS)
    • CLK (C209)
      • CLK 220 CDI (209.308) (110kW/150PS)
      • CLK 63 AMG (209.377) (354kW/481PS)
      • CLK 63 AMG (209.377) (373kW/507PS)
      • CLK 220 CDI (209.308) (100kW/136PS)
    • SPRINTER 3-t Autobuss (B906)
      • 224 (906.713) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 3-t Furgons (B906)
      • 224 (906.613) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 3-t Platforma/Šasija (B906)
      • 224 (906.113, 906.213) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 3,5-t Autobuss (B906)
      • 324 (906.733, 906.735) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 3,5-t Furgons (B906)
      • 324 (906.633, 906.635, 906.637) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 3,5-t Platforma/Šasija (B906)
      • 324 (906.133, 906.135, 906.233, 906.235, 906.132,... (190kW/258PS)
    • S-CLASS (W221, V221)
      • S 320 CDI (221.022, 221.122) (173kW/235PS)
    • CLK Kabriolets (A209)
      • CLK 63 AMG (209.477) (354kW/481PS)
    • CLC-CLASS (CL203)
      • CLC 200 CDI (203.707) (90kW/122PS)
      • CLC 220 CDI (203.708) (110kW/150PS)
    • SPRINTER 5-t Platforma/Šasija (B906)
      • 524 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 5-t Furgons (B906)
      • 524 (906.653, 906.655, 906.657) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 4,6-t Furgons (B906)
      • 424 (906.655, 906.657, 906.653) (190kW/258PS)
    • SPRINTER 4,6-t Platforma/Šasija (B906)
      • 424 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) (190kW/258PS)
    • E-CLASS Platforma/Šasija (VF211)
      • E 220 CDI (211.606) (110kW/150PS)
      • E 220 CDI (211.608) (125kW/170PS)