DELPHI Lambda zonde ES21111-12B1
inc. VAT 21%
In stock 11
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ES21111-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759575864
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures accurate air-fuel ratio measurement
  • Optimizes fuel consumption
  • Reduces harmful exhaust emissions
  • Contributes to smooth engine performance
  • Durable construction for long service life
  • Designed to meet or exceed OE specifications
  • Reliable brand for engine management components
Cable length [mm]
870
Oxygen sensor
Planar type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • SEAT
    • IBIZA IV (6J5, 6P1)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • IBIZA IV SC (6J1, 6P5)
      • 1.2 (51kW/70PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
    • IBIZA IV ST (6J8, 6P8)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • TOLEDO IV (KG3)
      • 1.2 (55kW/75PS)
  • SKODA
    • FABIA II (542)
      • 1.2 12V (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • FABIA II Combi (545)
      • 1.2 12V (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
      • 1.2 LPG (51kW/69PS)
    • ROOMSTER Praktik (5J)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • ROOMSTER (5J7)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • RAPID (NH3, NK3, NK6)
      • 1.2 (55kW/75PS)
    • RAPID Spaceback (NH1)
      • 1.2 (55kW/75PS)
  • VW
    • POLO V (6R1, 6C1)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)