DELPHI Lambda zonde ES21110-12B1
Compatible with VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) , VW TRANSPORTER T5 Platforma/Šasija (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7F , VW TRANSPORTER T5 Furgons (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ES21110-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759575857
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures optimal air-fuel ratio control
  • Improves fuel efficiency
  • Reduces harmful exhaust emissions
  • Supports catalytic converter function
  • Durable construction for long service life
  • Meets or exceeds OEM specifications
  • Reliable performance from DELPHI
Cable length [mm]
1192
Oxygen sensor
Wideband lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • VW
    • MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN)
      • 2.5 TDI (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI (128kW/174PS)
      • 2.5 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI 4motion (128kW/174PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
      • 2.0 BiTDI 4motion (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T5 Platforma/Šasija (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7F
      • 2.5 TDI (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI (128kW/174PS)
      • 2.5 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T5 Furgons (7HA, 7HH, 7EA, 7EH)
      • 2.5 TDI (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI (128kW/174PS)
      • 2.5 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T5 Autobuss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ)
      • 2.5 TDI (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI (128kW/174PS)
      • 2.5 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
    • AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD)
      • 2.0 BiTDI (120kW/163PS)
      • 2.0 BiTDI 4motion (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI 4motion (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI (90kW/122PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
    • NEW BEETLE (9C1, 1C1)
      • 2.5 (110kW/150PS)
    • NEW BEETLE Kabriolets (1Y7)
      • 2.5 (110kW/150PS)
    • BEETLE (5C1, 5C2)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • GOLF VI (5K1)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • TOUAREG (7P5, 7P6)
      • 4.2 V8 TDI (250kW/340PS)
    • BEETLE Kabriolets (5C7, 5C8)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • AMAROK Platforma/Šasija (S1B, S6B, S7B)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
    • MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN)
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
      • 2.0 TDI 4motion (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 Autobuss (SGB, SGJ, SHB, SHJ)
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T6 Furgons (SGA, SGH, SHA, SHH)
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
    • TRANSPORTER T6 Platforma/Šasija (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJ
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
    • CALIFORNIA T6 Camper (SGC, SGG, SHC)
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
    • CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC)
      • 2.5 TDI (96kW/130PS)
      • 2.5 TDI (128kW/174PS)
      • 2.5 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 2.0 TDI (132kW/180PS)
  • AUDI
    • A4 B7 (8EC)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)
      • 1.9 TDI (85kW/116PS)
      • 2.0 TDI quattro (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • A4 B7 Avant (8ED)
      • 1.9 TDI (85kW/116PS)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • A4 B7 Kabriolets (8HE)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
    • Q7 (4LB)
      • 4.2 TDI quattro (240kW/326PS)
      • 6.0 TDI quattro (368kW/500PS)
      • 4.2 TDI quattro (250kW/340PS)
    • Q7 Van (4LB)