DELPHI Lambda zonde ES20315-12B1
inc. VAT 21%
In stock 10
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES20315-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759388686
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • Monitors oxygen content in exhaust gases
  • Contributes to precise air-fuel mixture control
  • Helps optimize fuel efficiency
  • Reduces harmful emissions
  • Ensures proper engine performance
  • Manufactured by DELPHI
Cable length [mm]
300
with heating
  • OPEL
    • CORSA D (S07)
      • 1.4 (L08, L68) (66kW/90PS)
      • 1.0 (L08, L68) (44kW/60PS)
      • 1.2 (L08, L68) (59kW/80PS)
      • 1.4 LPG (L08, L68) (66kW/90PS)
      • 1.2 LPG (L08, L68) (59kW/80PS)
    • MERIVA A Lielas ietilpības automobilis (X03)
      • 1.4 16V Twinport LPG (E75) (66kW/90PS)
      • 1.4 16V Twinport (E75) (66kW/90PS)
    • ASTRA H Universālis (A04)
      • 1.4 LPG (L35) (66kW/90PS)
      • 1.4 (L35) (55kW/75PS)
      • 1.4 (L35) (66kW/90PS)
      • 2.0 Turbo (L35) (125kW/170PS)
      • 2.0 Turbo (L35) (147kW/200PS)
    • CORSA D Furgons/Hečbeks (S07)
      • 1.2 (L08) (59kW/80PS)
    • ASTRA H GTC (A04)
      • 1.4 (L08) (55kW/75PS)
      • 2.0 Turbo (L08) (147kW/200PS)
      • 1.4 (L08) (66kW/90PS)
      • 2.0 Turbo (L08) (125kW/170PS)
      • 2.0 Turbo (L08) (177kW/240PS)
    • ASTRA H (A04)
      • 1.4 LPG (L48) (66kW/90PS)
      • 1.4 (L48) (55kW/75PS)
      • 1.4 (L48) (66kW/90PS)
      • 2.0 Turbo (L48) (125kW/170PS)
      • 2.0 Turbo (L48) (147kW/200PS)
      • 2.0 Turbo (L48) (177kW/240PS)
      • 1.2 (L48) (59kW/80PS)
    • AGILA A (H00)
      • 1.0 12V (F68) (43kW/58PS)
      • 1.2 16V (F68) (55kW/75PS)
      • 1.0 (F68) (44kW/60PS)
      • 1.2 16V Twinport (F68) (59kW/80PS)
    • ASTRA G Coupe (T98)
      • 2.0 16V Turbo (F07) (140kW/190PS)
      • 2.0 16V Turbo (F07) (141kW/192PS)
      • 2.0 16V Turbo (F07) (147kW/200PS)
    • CORSA C (X01)
      • 1.0 (F08, F68) (43kW/58PS)
      • 1.2 (F08, F68) (55kW/75PS)
      • 1.0 (F08, F68) (44kW/60PS)
      • 1.2 Twinport (F08, F68) (59kW/80PS)
      • 1.4 Twinport (F08, F68) (66kW/90PS)
    • OMEGA B (V94)
      • 2.6 V6 (F69, M69, P69) (132kW/180PS)
      • 3.2 V6 (F69, M69, P69) (160kW/218PS)
    • OMEGA B Universālis (V94)
      • 2.6 V6 (F35, M35, P35) (132kW/180PS)
      • 3.2 V6 (F35, M35, P35) (160kW/218PS)
    • ASTRA G Hečbeka virsbūve (T98)
      • 1.2 16V (F08, F48) (55kW/75PS)
      • 2.0 OPC (F08, F48) (141kW/192PS)
      • 2.0 OPC (F08, F48) (147kW/200PS)
    • ASTRA G Sedans (T98)
      • 1.2 16V (F69) (55kW/75PS)
    • ASTRA G Universālis (T98)
      • 1.2 16V (F35) (55kW/75PS)
      • 2.0 OPC (F35) (141kW/192PS)
      • 2.0 OPC (F35) (147kW/200PS)
    • ZAFIRA A Lielas ietilpības automobilis (T98)
      • 2.0 OPC (F75) (141kW/192PS)
      • 2.0 OPC (F75) (147kW/200PS)
    • CORSA C Furgons/Hečbeks (X01)
      • 1.2 16V (F08, W5L) (55kW/75PS)
      • 1.2 (F08, W5L) (59kW/80PS)
      • 1.4 (W5L, F08) (66kW/90PS)
    • ASTRA G Kabriolets (T98)
      • 2.0 OPC (F67) (141kW/192PS)
      • 2.0 16V Turbo (F67) (147kW/200PS)
    • VECTRA C GTS (Z02)
      • 3.2 V6 (F68) (155kW/211PS)
    • SIGNUM Hečbeka virsbūve (Z03)
      • 3.2 V6 (F48) (155kW/211PS)
    • SPEEDSTER (E01)
      • 2.0 Turbo (R97) (147kW/200PS)
    • VECTRA C Universālis (Z02)
      • 3.2 V6 (F35) (155kW/211PS)
    • VECTRA C (Z02)
      • 3.2 V6 (F69) (155kW/211PS)
    • TIGRA TwinTop (X04)
      • 1.4 (R97) (66kW/90PS)
    • COMBO Tour
      • 1.4 (66kW/90PS)
    • ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05)
      • 2.0 (M75) (147kW/200PS)
      • 2.0 (M75) (177kW/241PS)
    • ASTRA H TwinTop (A04)
      • 2.0 Turbo (L67) (125kW/170PS)
      • 2.0 Turbo (L67) (147kW/200PS)
    • COMBO Furgons/minivens
      • 1.4 16V (66kW/90PS)
    • ASTRA H CLASSIC Universālis (A04)
      • 1.4 (L35) (66kW/90PS)
    • ASTRA H CLASSIC Hečbeka virsbūve (A04)
      • 1.4 (L48) (66kW/90PS)
    • ASTRA H Sedans (A04)
      • 1.4 (L69) (66kW/90PS)
  • SAAB
    • 9-5 (YS3E)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.3 t (125kW/170PS)
      • 3.0 V6t (147kW/200PS)
      • 2.3 Turbo (169kW/230PS)
      • 2.3 t (136kW/185PS)
      • 2.3 Turbo (184kW/250PS)
      • 2.3 Turbo (162kW/220PS)
      • 2.3 Turbo (191kW/260PS)
      • 2.0 t (136kW/185PS)
      • 2.3 t BioPower (152kW/207PS)
    • 9-3 (YS3D)
      • 2.0 Turbo (136kW/185PS)
      • 2.3 Turbo (165kW/224PS)
      • 2.0 Turbo (151kW/205PS)
      • 2.0 Turbo (110kW/150PS)
    • 9-3 Cabriolet (YS3D)
      • 2.0 Turbo (136kW/185PS)
      • 2.0 Turbo (151kW/205PS)
      • 2.3 Turbo (165kW/224PS)
      • 2.0 Turbo (110kW/150PS)
    • 9-5 Universālis (YS3E)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.3 t (125kW/170PS)
      • 3.0 V6t (147kW/200PS)
      • 2.3 Turbo (169kW/230PS)
      • 2.3 t (136kW/185PS)
      • 2.3 Turbo (184kW/250PS)
      • 2.3 Turbo (162kW/220PS)
      • 2.3 Turbo (191kW/260PS)
      • 2.0 t Biopower (132kW/179PS)
      • 2.0 t (136kW/185PS)
      • 2.0 t BioPower (110kW/150PS)
      • 2.3 t BioPower (154kW/210PS)