DELPHI Lambda zonde ES20289-12B1
inc. VAT 21%
In stock 29
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES20289-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759388426
  • Improves fuel efficiency
  • Reduces harmful emissions
  • Durable construction for longevity
  • Supports optimal engine performance
  • Reliable and consistent readings
  • Designed to meet or exceed OE specifications
Cable length [mm]
480
with heating
  • VW
    • GOLF PLUS V (5M1, 521)
      • 1.6 BiFuel (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (59kW/80PS)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
    • GOLF VI (5K1)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.6 BiFuel (75kW/102PS)
    • GOLF VI Variant (AJ5)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
    • CADDY III Lielas ietilpības automobilis (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ)
      • 1.6 BiFuel (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
    • CADDY III Furgons/minivens (2KA, 2KH, 2CA, 2CH)
      • 1.6 BiFuel (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
    • POLO IV (9N_, 9A_)
      • 1.2 12V (47kW/64PS)
      • 1.2 12V (51kW/69PS)
    • TOURAN (1T1, 1T2)
      • 1.6 (75kW/102PS)
    • GOLF V (1K1)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (59kW/80PS)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
    • JETTA III (1K2)
      • 1.6 (75kW/102PS)
    • GOLF V Variant (1K5)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
  • SKODA
    • OCTAVIA II Combi (1Z5)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
    • OCTAVIA II (1Z3)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.6 MultiFuel (75kW/102PS)
    • FABIA I (6Y2)
      • 1.2 (47kW/64PS)
    • FABIA I Sedans (6Y3)
      • 1.2 (47kW/64PS)
    • FABIA I Combi (6Y5)
      • 1.2 (47kW/64PS)
    • FABIA I Praktik (6Y5)
      • 1.2 (47kW/64PS)
    • ROOMSTER (5J7)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • FABIA II (542)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • FABIA II Combi (545)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • ROOMSTER Praktik (5J)
      • 1.2 (51kW/70PS)
  • SEAT
    • IBIZA III (6L1)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 12V (51kW/70PS)
    • CORDOBA (6L2)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 12V (51kW/70PS)
    • ALTEA (5P1)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (63kW/86PS)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
    • TOLEDO III (5P2)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (63kW/86PS)
    • LEON (1P1)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (63kW/86PS)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
    • ALTEA XL (5P5, 5P8)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.4 16V (63kW/86PS)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
    • IBIZA IV (6J5, 6P1)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • IBIZA IV SC (6J1, 6P5)
      • 1.2 (51kW/70PS)
  • AUDI
    • A3 (8P1)
      • 1.6 (75kW/102PS)
    • A3 Sportback (8PA)
      • 1.6 (75kW/102PS)
    • A3 Kabriolets (8P7)
      • 1.6 (75kW/102PS)