DELPHI Lambda zonde ES20236-12B1
Compatible with FIAT BRAVA (182_) , FIAT BRAVO I (182_) , FIAT MAREA (185_) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 12
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ES20236-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759387955
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures accurate air-fuel ratio control
  • Improves fuel efficiency
  • Reduces harmful exhaust emissions
  • Supports catalytic converter function
  • Durable construction for long service life
  • Designed to meet OE specifications
  • Reliable performance from DELPHI
Cable length [mm]
385
Oxygen sensor
Planar type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • FIAT
    • BRAVA (182_)
      • 1.4 (182.BG) (55kW/75PS)
      • 1.4 12 V (182.BA) (59kW/80PS)
    • BRAVO I (182_)
      • 1.4 (182.AG) (55kW/75PS)
      • 1.4 (182.AA) (59kW/80PS)
    • MAREA (185_)
      • 1.4 80 12V (59kW/80PS)
    • MAREA Weekend (185_)
      • 1.4 80 12V (59kW/80PS)
    • SEICENTO / 600 (187_)
      • 1.1 (187AXB, 187AXB1A, 187AXC1A02) (40kW/54PS)
    • PALIO (178_, 171_, 371_)
      • 1.2 (44kW/60PS)