DELPHI Lambda zonde ES20157-12B1
Compatible with LEXUS GS (_S16_) , LEXUS GX (URJ15_, GRJ15_) , LEXUS IS I (_E1_) Show more info
High-quality Lambda zonde from DELPHI, designed for optimal engine performance and fuel efficiency.
inc. VAT 21%
In stock 11
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ES20157-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759499887
  • Ensures accurate exhaust gas readings for optimal engine performance.
  • Helps maintain the correct air-fuel mixture for efficient combustion.
  • Contributes to reduced harmful emissions.
  • Improves vehicle fuel economy.
  • Designed for reliable and long-lasting performance.
  • Direct fit replacement for seamless installation.
  • Manufactured by DELPHI, a trusted name in automotive parts.
Cable length [mm]
492
with heating
  • LEXUS
    • GS (_S16_)
      • 300 (JZS160_, JZS160R) (163kW/222PS)
      • 430 (UZS161_, UZS161R) (208kW/283PS)
      • 300 (JZS160_, JZS160R) (161kW/219PS)
    • GX (URJ15_, GRJ15_)
      • 460 4WD (URJ150) (218kW/296PS)
    • IS I (_E1_)
      • 200 (GXE10) (114kW/155PS)
      • 300 (JCE10) (157kW/213PS)
    • LS (_F3_)
      • 430 (UCF30) (207kW/282PS)
    • SC Kabriolets (UZZ40_)
      • 430 (UZZ40_, UZZ40R) (210kW/286PS)
    • IS SportCross (_E1_)
      • 300 (JCE10_, JCE10R) (157kW/213PS)
      • 200 (GXE10_, GXE10R) (114kW/155PS)