DELPHI Lambda zonde ES11119-12B1
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES11119-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759511435
  • Monitors oxygen levels in exhaust gases
  • Provides data for precise fuel-air mixture control
  • Helps maintain optimal engine performance
  • Contributes to improved fuel efficiency
  • Reduces harmful emissions
  • Ensures proper catalytic converter function
  • Durable construction for long-lasting reliability
  • Designed for specific vehicle applications
Cable length [mm]
340
Oxygen sensor
Finger-type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • MITSUBISHI
    • CARISMA (DA_)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
      • 1.6 (DA1A) (76kW/103PS)
    • COLT V (CJ_, CP_)
      • 1300 GL,GLX (CJ1A) (55kW/75PS)
      • 1600 GLX (CJ4A) (66kW/90PS)
      • 1300 (CJ1A) (60kW/82PS)
      • 1600 (CJ4A) (76kW/103PS)
    • LANCER VI (CJ_, CP_)
      • 1.3 12V (CK1A) (55kW/75PS)
    • L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T)
      • 2.5 TD 4WD (K34T) (64kW/87PS)
      • 2.5 D (K14T) (51kW/70PS)
      • 2.5 D 4WD (K24T) (51kW/70PS)
    • CARISMA Sedans (DA_)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
      • 1.6 (DA1A) (76kW/103PS)
    • GALANT VIII (EA_)
      • 2.5 V6 24V (EA5A) (120kW/163PS)
      • 2.5 V6 24V (EA5A) (118kW/160PS)
      • 2.5 Type S (EC5A) (151kW/205PS)
    • GALANT VIII Universālis (EA_, EC_)
      • 2.5 V6 24V (EA5W) (120kW/163PS)
      • 2.5 V6 24V (EA5W) (118kW/160PS)
    • L200 (K7_T, K6_T, K5_T)
      • 2.4 4WD (K75T) (97kW/132PS)
    • SPACE STAR Lielas ietilpības automobilis (DG_A)
      • 1.3 16V (DG1A) (63kW/86PS)
      • 1.8 GDI (DG5A) (90kW/122PS)
      • 1.3 16V (DG1A) (61kW/83PS)
      • 1.8 GDI (DG5A) (87kW/118PS)
      • 1.3 16V (DG1A) (60kW/82PS)
      • 1.6 16V (DG3A) (72kW/98PS)
      • 1.8 MPI (DG5A) (82kW/112PS)
    • PAJERO PININ I (H6_W, H7_W)
      • 2.0 GDI (H67W, H77W) (95kW/129PS)