DELPHI Lambda zonde ES11010-12B1
inc. VAT 21%
In stock 5
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES11010-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759407332
  • Direct fit for specified applications
  • Monitors oxygen content in exhaust
  • Optimizes air-fuel mixture
  • Enhances fuel efficiency
  • Reduces harmful emissions
  • Ensures proper engine combustion
  • Durable construction for longevity
  • Reliable performance from DELPHI
Cable length [mm]
985
with heating
  • VW
    • POLO II (86C, 80)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.0 Cat (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (55kW/75PS)
    • GOLF II (19E, 1G1)
      • 1.8 GTI G60 Syncro (118kW/160PS)
      • 1.8 GTI G60 (118kW/160PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
    • PASSAT B3/B4 (3A2, 35I)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 G60 Syncro (118kW/160PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 Syncro (85kW/115PS)
    • CORRADO (53I)
      • 1.8 G60 (118kW/160PS)
      • 2.0 i 16V (100kW/136PS)
    • GOLF III (1H1)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 Syncro (1HX1) (66kW/90PS)
    • VENTO (1H2)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • GOLF III Variant (1H5)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • GOLF III Cabriolet (1E7)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 G60 Syncro (118kW/160PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 Syncro (85kW/115PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)
    • POLO Coupe (86C, 80)
      • 1.3 G40 (85kW/115PS)
      • 1.0 Cat (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.3 Cat (55kW/75PS)
      • 1.3 G40 (83kW/113PS)
      • 1.3 (57kW/78PS)
    • POLO CLASSIC (86C, 80)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
    • JETTA II (19E, 1G2, 165)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
    • POLO Furgons/Hečbeks (86CF)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 (40kW/54PS)
  • SEAT
    • TOLEDO I (1L2)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
    • IBIZA II (6K1)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
    • CORDOBA (6K1, 6K2)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
  • NISSAN
    • MAXIMA / MAXIMA QX IV (A32)
      • 2.0 (103kW/140PS)
      • 3.0 (142kW/193PS)
    • PATHFINDER II (R50)
      • 3.3 V6 4WD (125kW/170PS)
      • 3.3 V6 4WD (110kW/150PS)