DELPHI Lambda zonde ES11003-12B1
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES11003-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759483626
  • Brand: DELPHI
  • Part Code: ES11003-12B1
  • Type: Lambda zonde (Oxygen Sensor)
  • Ensures optimal fuel-air mixture
  • Contributes to reduced emissions
  • Supports efficient engine performance
  • Reliable component from a trusted manufacturer
Cable length [mm]
300
with heating
  • JEEP
    • GRAND CHEROKEE IV (WK, WK2)
      • 5.7 V8 4x4 (259kW/352PS)
    • CHEROKEE (KJ)
      • 2.4 4x4 (108kW/147PS)
      • 3.7 4x4 (150kW/204PS)
      • 2.4 Laredo (108kW/147PS)
      • 3.7 4x4 (157kW/214PS)
    • GRAND CHEROKEE III (WH, WK)
      • 3.7 V6 4x4 (157kW/214PS)
      • 4.7 V8 4x4 (170kW/231PS)
      • 5.7 V8 4x4 (240kW/326PS)
      • 6.1 SRT8 4x4 (313kW/426PS)
      • 4.7 V8 4x4 (223kW/303PS)
      • 4.7 V8 FLEX (167kW/227PS)
      • 6.1 SRT8 RWD (313kW/426PS)
      • 5.7 (240kW/326PS)
      • 4.7 V8 4x4 (167kW/227PS)
      • 4.7 V8 (167kW/227PS)
    • COMMANDER (XK, XH)
      • 3.7 V6 4x4 (157kW/214PS)
      • 4.7 V8 4x4 (170kW/231PS)
      • 5.7 V8 4x4 (240kW/326PS)
    • WRANGLER III (JK)
      • 3.8 RWD (146kW/199PS)
      • 3.8 (153kW/208PS)
      • 3.8 (146kW/199PS)
    • CHEROKEE (KK)
      • 3.7 V6 4x4 (151kW/205PS)
    • COMMANDER VAN (XH)
      • 5.7 HEMI V8 4x4 (240kW/326PS)
  • DODGE
    • JOURNEY
      • 2.7 (136kW/185PS)
      • 2.7 FLEXFUEL (136kW/185PS)
      • 3.5 AWD (173kW/235PS)
    • NEON II
      • 2.0 16V (98kW/133PS)
      • 2.0 (110kW/150PS)
    • CARAVAN (RG_)
      • 2.4 (112kW/152PS)
    • RAM 1500 Pick-up (DJ, DS)
      • 5.7 4x4 (257kW/350PS)
    • NITRO
      • 3.7 V6 4WD (151kW/205PS)
      • 4.0 4WD (191kW/260PS)
      • 3.7 (157kW/214PS)
      • 3.7 4WD (157kW/214PS)
    • CHALLENGER Coupe
      • 6.4 SRT8 (351kW/477PS)
    • JOURNEY VAN (JC)
      • 2.7 FlexFuel (136kW/185PS)
    • NITRO VAN (KA)
      • 4.0 4WD (191kW/260PS)
  • CHRYSLER
    • 300C (LX, LE)
      • 2.7 (130kW/177PS)
      • 2.7 (142kW/193PS)
      • 3.5 (183kW/249PS)
      • 6.1 SRT8 (317kW/431PS)
    • 300C Touring (LX, LE)
      • 2.7 (130kW/177PS)
      • 2.7 (142kW/193PS)
      • 3.5 (183kW/249PS)
      • 5.7 (250kW/340PS)
      • 3.5 AWD (183kW/249PS)
      • 5.7 AWD (250kW/340PS)
      • 6.1 SRT8 (317kW/431PS)
    • SEBRING (JR)
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.7 V6 24V (149kW/203PS)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.4 (112kW/152PS)
      • 2.4 Turbo (164kW/223PS)
    • PT CRUISER (PT_)
      • 2.4 (169kW/230PS)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.4 (110kW/150PS)
      • GT 2.4 (164kW/223PS)
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • VOYAGER IV (RG, RS)
      • 2.4 (108kW/147PS)
      • 2.4 (111kW/151PS)
    • SEBRING Kabriolets (JR)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.7 V6 24V (149kW/203PS)
    • PT CRUISER Kabriolets
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.4 GT (164kW/223PS)
    • SEBRING Kabriolets (JS)
      • 2.7 (137kW/186PS)
    • 300C (LX)
      • 6.4 (347kW/472PS)
    • SEBRING (JS)
      • 2.7 VVT (137kW/186PS)