DELPHI Lambda zonde ES11000-12B1
inc. VAT 21%
In stock 7
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES11000-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759387696
  • Direct fit for specified applications
  • Ensures accurate air-fuel ratio control
  • Contributes to improved fuel efficiency
  • Helps reduce harmful exhaust emissions
  • Manufactured by DELPHI, a reputable brand
  • Durable construction for long service life
  • Meets stringent quality and performance standards
  • Essential for proper engine management
Cable length [mm]
490
Oxygen sensor
Finger-type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • AUDI
    • COUPE B3 (89, 8B3)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
    • 100 C4 Sedans (4A2)
      • 2.0 (74kW/100PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 E (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 E quattro (128kW/174PS)
    • 80 B4 Sedans (8C2)
      • 1.6 (52kW/71PS)
      • 2.0 (66kW/90PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
    • 80 B4 Avant (8C5)
      • 2.0 (66kW/90PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
    • 100 C4 Avant (4A5)
      • 2.0 E (74kW/100PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 E (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 E quattro (128kW/174PS)
    • CABRIOLET B3 (8G7)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
    • A8 D2 (4D2, 4D8)
      • 2.8 (128kW/174PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
      • 2.8 (120kW/163PS)
      • 2.8 quattro (120kW/163PS)
    • A6 C4 (4A2)
      • 2.0 (74kW/100PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
      • 2.6 (102kW/139PS)
    • A6 C4 Avant (4A5)
      • 2.0 (74kW/100PS)
      • 2.6 (110kW/150PS)
      • 2.8 (128kW/174PS)
      • 2.8 quattro (128kW/174PS)
      • 2.6 quattro (110kW/150PS)
      • 2.6 (102kW/139PS)
  • VW
    • PASSAT B3/B4 (3A2, 35I)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
  • RENAULT
    • SUPER 5 (B/C40_)
      • 1.7 i (C409) (69kW/94PS)
    • 25 (B29_)
      • 2.8 V6 Injection (B29F) (110kW/150PS)
    • ESPACE II (J/S63_)
      • 2.8 V6 (J638, J63J) (110kW/150PS)
      • 2.0 (J636) (76kW/103PS)
  • ZASTAVA
    • YUGO
      • 65 EFI (145 A) (48kW/65PS)
  • YUGO
    • FLORIDA (VX65)
      • 1.3 (103 A) (50kW/68PS)
  • CHRYSLER
    • STRATUS (JA)
      • 2.5 LX V6 (120kW/163PS)
      • 2.4 16 V (103kW/140PS)
      • 2.4 16V (112kW/152PS)
    • STRATUS Kabriolets (JX)
      • 2.5 LX (120kW/163PS)
    • CIRRUS
      • 2.5 LX (120kW/163PS)
  • ALPINE
    • V6
      • TURBO (136kW/185PS)
  • PEUGEOT
    • 505 (551A)
      • 2.2 Turbo Injection (110kW/150PS)
  • DODGE
    • STRATUS
      • 2.5 V6 (125kW/170PS)