DELPHI Lambda zonde ES10969-12B1
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES10969-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759387436
  • Brand: DELPHI
  • Part Code: ES10969-12B1
  • Type: Lambda zonde (Oxygen Sensor)
  • Ensures accurate air-fuel mixture control
  • Contributes to optimal engine performance
  • Helps reduce fuel consumption
  • Supports lower emissions output
  • Designed for reliable and durable operation
Cable length [mm]
300
Oxygen sensor
with heating
  • RENAULT
    • 19 I Chamade (L53_)
      • 1.8 16V (L53D) (99kW/135PS)
      • 1.7 (L533) (68kW/92PS)
    • 19 I (B/C53_)
      • 1.8 16V (B/C53D) (99kW/135PS)
      • 1.8 (67kW/91PS)
    • 19 II Cabriolet (D53_, 853_)
      • 1.8 16V (D53D) (99kW/135PS)
      • 1.8 (D53Y) (65kW/88PS)
      • 1.8 (D53V, 853F, D53C) (79kW/107PS)
      • 1.8 (853A) (66kW/90PS)
    • 19 II Chamade (L53_)
      • 1.8 (L53Y) (65kW/88PS)
      • 1.8 (L53V, L538) (79kW/107PS)
      • 1.8 (453A/F) (66kW/90PS)
      • 1.8 (L538) (81kW/110PS)
      • 1.8 (79kW/107PS)
      • 1.8 (67kW/91PS)
      • 1.4 (44kW/60PS)
    • 19 II (B/C53_)
      • 1.8 (B/C53Y) (65kW/88PS)
      • 1.8 (B/C538) (81kW/110PS)
      • 1.8 (5/353F, B/C538) (79kW/107PS)
      • 1.8 (5/353A) (66kW/90PS)
    • RAPID Furgons/minivens (F40_, G40_)
      • 1.4 Cat (F407) (43kW/58PS)
      • 1.4 (F40U, F40V) (55kW/75PS)
      • 1.4 (F40D) (58kW/79PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.4 (54kW/73PS)
    • ESPACE II (J/S63_)
      • 2.2 (J/S637, J63G) (79kW/108PS)
      • 2.8 V6 (J638, J63J) (110kW/150PS)
      • 2.0 (J636) (76kW/103PS)
      • 2.2 4x4 (J/S637, J63G) (79kW/108PS)
    • CLIO I (B/C57_, 5/357_)
      • 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) (43kW/58PS)
      • 1.4 (B/C57T, B/C57Y) (58kW/79PS)
      • 1.8 16V (C57D) (99kW/135PS)
      • 1.8 (B/C57C, B/C57U) (65kW/88PS)
      • 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) (66kW/90PS)
      • 1.8 Rsi (B/C57H) (79kW/107PS)
      • 1.8 Rsi (B/C579) (80kW/109PS)
      • Williams (B/C57M) (108kW/147PS)
      • 1.2 (B/C57R, B575, B57A) (40kW/54PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.4 (B57J, C57J, B57P) (55kW/75PS)
    • TWINGO I (C06_)
      • 1.2 (C063, C064) (40kW/55PS)
    • SAFRANE I (B54_)
      • 3.0 Biturbo 4x4 (B545) (193kW/262PS)
      • 2.2 (B541) (79kW/107PS)
      • 2.2 (B543) (101kW/137PS)
      • 3.0 V6 (B54B, B544) (123kW/167PS)
      • 3.0 V6 4x4 (B54B, B544) (123kW/167PS)
      • 2.0 12V (B542, B54E) (97kW/132PS)
    • LAGUNA I (B56_, 556_)
      • 1.8 (B56A/B) (66kW/90PS)
      • 2.0 (B56C/H/N) (83kW/113PS)
      • 1.8 (B56S/T/0) (66kW/90PS)
      • 1.8 (B56Z) (69kW/94PS)
      • 1.8 (70kW/95PS)
      • 2.0 (84kW/114PS)
      • 1.8 (69kW/94PS)
    • TRAFIC Autobuss (T_, P_, V_)
      • 2.2 (74kW/101PS)
    • LAGUNA I Grandtour (K56_)
      • 1.8 (K56S/T/0) (66kW/90PS)
      • 1.8 (K56Z) (69kW/94PS)
      • 2.0 (K56C/H) (83kW/113PS)
    • MEGANE I (BA0/1_)
      • 1.4 e (BA0E, BA0V) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (BA0F, BA0S) (66kW/90PS)
      • 1.4 Eco (BA0T) (52kW/71PS)
      • 1.6 LPG (66kW/90PS)
    • MEGANE I Coach (DA0/1_)
      • 1.6 e (DA0F) (66kW/90PS)
    • SAFRANE II (B54_)
      • 2.5 20V (B54F) (121kW/165PS)
    • MEGANE I Classic (LA0/1_)
      • 1.4 (LA0E, LA0V) (55kW/75PS)
      • 1.6 i (LA0L) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (LA0F, LA0S) (66kW/90PS)
    • MEGANE Scénic (JA0/1_)
      • 1.4 i (JA0E) (55kW/75PS)
      • 1.6 i (JA0L) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (JA0F) (66kW/90PS)
    • MEGANE I Cabriolet (EA0/1_)
      • 1.6 e (EA0F) (66kW/90PS)
    • TRAFIC Furgons (T_, P_, V_)
      • 2.2 (74kW/101PS)
      • 2.2 4x4 (74kW/101PS)
    • MEGANE I Grandtour (KA0/1_)
      • 1.6 e (KA0F) (66kW/90PS)
    • 19 I Cabriolet (D53_)
      • 1.8 16V (D53D) (101kW/137PS)
      • 1.7 (66kW/90PS)
    • TWINGO I Furgons/Hečbeks (S06_)
      • 1.2 (S063, S064) (40kW/55PS)
    • ESPACE II VAN (J/S63_)
      • 2.2 (S637) (79kW/107PS)