DELPHI Lambda zonde ES10456-12B1
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES10456-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759387306
  • Brand: DELPHI
  • Part Code: ES10456-12B1
  • Type: Lambda zonde (Oxygen Sensor)
  • Ensures accurate air-fuel mixture control
  • Contributes to fuel efficiency
  • Helps reduce harmful emissions
  • Supports optimal catalytic converter function
  • Durable construction for longevity
Cable length [mm]
450
Oxygen sensor
Finger-type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • NISSAN
    • MICRA II (K11)
      • 1.0 i 16V (K11) (40kW/54PS)
      • 1.3 i 16V (HK11) (55kW/75PS)
    • SUNNY III (N14, B13)
      • 1.4 i (55kW/75PS)
      • 1.6 i (B13) (66kW/90PS)
      • 1.6 i 16V (75kW/102PS)
      • 1.4 i 16V (64kW/87PS)
      • 1.6 i 16V 4WD (75kW/102PS)
    • SUNNY III Liftback (N14)
      • 1.4 i (55kW/75PS)
      • 1.6 i (66kW/90PS)
      • 1.4 i 16V (64kW/87PS)
    • SUNNY III Hatchback (N14)
      • 1.4 i (55kW/75PS)
      • 1.6 i (66kW/90PS)
      • 1.6 i 16V (75kW/102PS)
      • 1.4 i 16V (64kW/87PS)
    • SUNNY III Traveller (Y10)
      • 1.6 i (66kW/90PS)
      • 1.6 i 16V 4x4 (75kW/102PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
    • 100NX (B13)
      • 1.6 SR (75kW/102PS)
    • TERRANO II (R20)
      • 2.4 i 12V 4WD (91kW/124PS)
      • 2.4 4WD (85kW/116PS)
      • 2.4 4WD (87kW/118PS)
    • PRIMERA Traveller (W10)
      • 1.6 i (75kW/102PS)
    • ALMERA I Hatchback (N15)
      • 1.4 S, GX, LX (55kW/75PS)
      • 1.4 (64kW/87PS)
      • 1.6 SR, SLX (66kW/90PS)
      • 1.6 (73kW/99PS)
    • ALMERA I (N15)
      • 1.4 GX,LX (55kW/75PS)
      • 1.4 (64kW/87PS)
      • 1.6 SLX (66kW/90PS)
      • 1.6 (73kW/99PS)
    • PRIMERA (P11)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • PRIMERA Hatchback (P11)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • PRIMERA Traveller (WP11)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • PATHFINDER II (R50)
      • 3.3 V6 4WD (125kW/170PS)
    • SUNNY III Furgons/Universālis (Y10)
      • 1.6 i 16V (66kW/90PS)
      • 1.6 L (75kW/102PS)
    • PRIMERA (P10)
      • 1.6 (75kW/102PS)
  • FORD
    • MAVERICK (UDS, UNS)
      • 2.4 i (91kW/124PS)