DELPHI EGR Valve EG10256-12B1
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN EG10256-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759349458
  • Direct replacement for original equipment
  • Helps reduce NOx emissions
  • Improves fuel efficiency
  • Ensures proper engine performance
  • Durable construction for longevity
  • Meets emissions standards
  • Restores engine power and responsiveness
Voltage [V]
1/2"
Operating mode
electric
Number of pin contacts
5
Additional article/Additional information
without exhaust gas recirculation system cooler
  • CITROËN
    • XSARA Coupe (N0)
      • 2.0 i 16V (120kW/163PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • XSARA PICASSO (N68)
      • 1.8 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • EVASION Lielas ietilpības automobilis (22, U6)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • JUMPY I (U6U_)
      • 2.0 (100kW/136PS)
      • 2.0 i 16V (102kW/138PS)
    • JUMPY I Furgons (BS_, BT_, BY_, BZ_)
      • 2.0 i 16V (102kW/138PS)
    • XSARA (N1)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • XSARA Break (N2)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • C5 I (DC_)
      • 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) (100kW/136PS)
    • C5 I Break (DE_)
      • 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) (100kW/136PS)
      • 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) (85kW/115PS)
    • C8 (EA_, EB_)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • C4 I (LC_)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • C4 Coupe (LA_)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • C5 II (RC_)
      • 1.8 16V (RC6FZB) (85kW/116PS)
    • C5 II Break (RE_)
      • 1.8 16V (RE6FZB) (85kW/116PS)
    • JUMPY I Platforma/Šasija (BU_, BV_, BW_, BX_)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • C5 II Furgons/Universālis (RE_)
  • PEUGEOT
    • 406 (8B)
      • 2.0 16V (99kW/135PS)
      • 1.8 16V (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.8 BiFuel (85kW/116PS)
    • 406 Break (8E/F)
      • 2.0 16V (99kW/135PS)
      • 1.8 16V (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.8 BiFuel (85kW/116PS)
    • 406 Coupe (8C)
      • 2.0 16V (99kW/135PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 206 CC (2D)
      • 2.0 S16 (100kW/136PS)
    • 206 Hečbeka virsbūve (2A/C)
      • 2.0 S16 (100kW/136PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 307 (3A/C)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 307 SW (3H)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 807 (EB_)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • 206 SW (2E/K)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 307 CC (3B)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
    • 407 (6D_)
      • 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) (100kW/136PS)
      • 1.8 (6D6FZB) (85kW/116PS)
    • 607 (9D, 9U)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • 307 Break (3E)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • 407 SW (6E_, 6D_)
      • 1.8 (85kW/116PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
  • LANCIA
    • ZETA (22_)
      • 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) (100kW/136PS)