PN ANS1008-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759603871
  • Direct replacement NOx sensor for urea injection systems
  • Ensures accurate monitoring of nitrogen oxide (NOx) levels
  • Optimizes AdBlue (urea) injection for effective SCR system performance
  • Helps meet stringent emissions standards
  • Manufactured by DELPHI for reliability and durability
  • Designed for specific vehicle applications requiring urea injection
Cable length [mm]
1000
Number of pin contacts
5
Thread size
M20
Plug connector housing shape
Oval
  • SEAT
    • ALHAMBRA (710, 711)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (85kW/115PS)
      • 2.0 TDI 4Drive (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
  • VW
    • SHARAN (7N1, 7N2)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (85kW/115PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
  • AUDI
    • A4 B8 (8K2)
      • 3.0 TDI quattro (176kW/240PS)
    • A4 B8 Avant (8K5)