DELPHI AF10364-12B1 Air Mass Meter
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN AF10364-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759981238
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures precise air intake measurement
  • Optimizes fuel-air mixture for better performance
  • Helps improve fuel economy
  • Reduces harmful exhaust emissions
  • Durable construction for long service life
  • Part number: AF10364-12B1
  • Brand: DELPHI
Housing type
with housing
Number of pin contacts
5
Air filter
  • KIA
    • CARNIVAL I (UP)
      • 2.9 TDi (93kW/126PS)
    • CARNIVAL II (GQ)
      • 2.9 CRDi (106kW/144PS)
    • SORENTO I (JC)
      • 2.5 CRDi 4WD (103kW/140PS)
    • K2900
      • 2.9 CRDi (92kW/125PS)
    • SORENTO I VAN (JC)
      • 2.5 CRDi 4WD (103kW/140PS)
  • OPEL
    • OMEGA B (V94)
      • 2.5 DTI (F69, M69, P69) (110kW/150PS)
    • OMEGA B Universālis (V94)
      • 2.5 DTI (F35, M35, P35) (110kW/150PS)
  • HYUNDAI
    • TERRACAN (HP)
      • 2.9 CRDi 4WD (110kW/150PS)
      • 2.9 CRDi 4WD (120kW/163PS)
      • 2.9 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.9 CRDi 4WD (110kW/150PS)
      • 2.9 CRDi 4WD (120kW/163PS)
    • H-1 Furgons (A1)
      • 2.5 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.5 CRDi (81kW/110PS)
    • H-1 / STAREX Autobuss (A1)
      • 2.5 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.5 CRDi 4WD (103kW/140PS)
      • 2.5 CRDi (81kW/110PS)
      • 2.5 CRDi (120kW/163PS)
    • H-1 Platforma/Šasija
      • 2.5 CRDi (103kW/140PS)