DELPHI Air Mass Meter AF10347-12B1
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN AF10347-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759992302
  • Precisely measures airflow into the engine
  • Optimizes fuel injection for better performance
  • Enhances fuel efficiency
  • Contributes to reduced emissions
  • Direct fit for easy installation
  • High-quality DELPHI manufacturing
  • Ensures accurate engine management data
  • Improves engine responsiveness
Housing type
without housing
Number of pin contacts
5
Air filter
  • MITSUBISHI
    • ASX (GA_W_)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (85kW/116PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (85kW/116PS)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (110kW/150PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GA8W) (110kW/150PS)
    • OUTLANDER II (CW_W)
      • 2.2 DI-D (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (103kW/140PS)
    • LANCER VIII (CY_A, CZ_A)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 DI-D (CY9A) (110kW/150PS)
    • LANCER VIII Sportback (CX_A)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 DI-D (CX9A) (110kW/150PS)
    • OUTLANDER III (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK)
      • 2.2 DI-D (GF6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
    • L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_)
      • 2.4 DI-D 4WD (KL1T) (133kW/181PS)
      • 2.4 DI-D 4WD (KJ0T) (113kW/154PS)
      • 2.4 DI-D (KJ0T) (113kW/154PS)
    • PAJERO SPORT III (KS_)
      • 2.4 DI-D 4x4 (KS1W) (133kW/181PS)
    • ECLIPSE CROSS (GK_, GL_)
      • 2.2 DiD 4WD (GK9W) (109kW/148PS)
    • OUTLANDER III Van (GF_W, GG_W)
      • Di-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
  • TOYOTA
    • LAND CRUISER PRADO (_J15_)
      • 4.0 V6 VVT-i (GRJ150_, GRJ125_, GRJ150) (207kW/282PS)
    • URBAN CRUISER (_P1_)
      • 1.33 (NSP110_, NSP110R) (73kW/99PS)
      • 1.33 (NSP110_, NSP110) (74kW/101PS)
    • VERSO S (_P12_)
      • 1.33 (NSP120_) (73kW/99PS)
    • YARIS (_P9_)
      • 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) (73kW/99PS)
      • 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) (74kW/100PS)
    • PRIUS PLUS (_W4_)
      • 1.8 Hybrid (ZVW40W, ZVW41W) (100kW/136PS)
    • YARIS (_P13_)
      • 1.3 (NSP130_, NSP130) (73kW/99PS)
      • 1.5 Hybrid (NHP130_, NHP130) (74kW/101PS)
      • 1.5 Hybrid (NHP130_) (74kW/101PS)
      • 1.5 (NSP131_) (82kW/112PS)
    • FJ CRUISER (GSJ1_)
      • 4.0 4WD (GSJ15_) (178kW/242PS)