DELPHI Mass Air Flow Sensor AF10288-12B1
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN AF10288-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759523582
  • Direct-fit Mass Air Flow Sensor for seamless installation.
  • Ensures accurate measurement of air entering the engine.
  • Critical for optimal fuel injection and combustion.
  • Helps improve fuel economy and reduce emissions.
  • Designed to meet or exceed OE specifications.
  • Reliable performance from a trusted brand, DELPHI.
  • Part Number: AF10288-12B1.
Number of pin contacts
5
Air filter
  • HYUNDAI
    • ACCENT Sedans (X-3)
      • 1.5 i 12V (65kW/88PS)
    • ACCENT II (LC)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.5 (75kW/102PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.3 (62kW/84PS)
      • 1.5 (77kW/105PS)
      • 1.5 (68kW/92PS)
    • ACCENT II Sedans (LC)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)