DENCKERMANN Cabin Filter M111014K
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M111014K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841658554
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Improves interior air quality
  • Helps prevent dust and pollen from entering the cabin
  • Supports efficient ventilation system operation
  • Durable construction for reliable performance
  • Direct fit for specified vehicle applications
Mass [kg]
0,362
Length [mm]
272
Width [mm]
194
Height [mm]
43
  • LAND ROVER
    • DISCOVERY SPORT (L550)
      • 2.0 D 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 D 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 D 4x4 (140kW/190PS)
      • 2.0 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 D 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 D (110kW/150PS)
      • 2.0 4x4 (213kW/290PS)
      • 2.0 D 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 D150 MHEV 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 D180 MHEV 4x4 (132kW/179PS)
      • 2.0 D240 MHEV 4x4 (177kW/241PS)
      • 1.5 P300e Hybrid 4x4 (227kW/309PS)
      • 2.0 D165 MHEV 4x4 (120kW/163PS)
      • 2.0 D200 MHEV 4x4 (150kW/204PS)
      • 2.0 P290 MHEV 4x4 (213kW/290PS)
      • 2.0 D165 (120kW/163PS)
      • 2.0 P200 FLEX MHEV 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 P200 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 D165 MHEV (120kW/163PS)
      • 2.0 Si4 4x4 (177kW/241PS)
    • RANGE ROVER EVOQUE (L551)
      • 2.0 P200 MHEV 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 P250 MHEV 4x4 (183kW/249PS)
      • 2.0 P300 MHEV 4x4 (221kW/300PS)
      • 2.0 D150 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 D180 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 P200 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 D150 (110kW/150PS)
      • 2.0 D165 (120kW/163PS)
      • 1.5 P160 MHEV (118kW/160PS)
      • 2.0 P300 4x4 (221kW/300PS)
    • DISCOVERY SPORT VAN (L550)
      • Si4 4x4 (177kW/241PS)
      • Si4 4x4 (177kW/241PS)
      • eD4 E-Capability (110kW/150PS)
      • TD4 4x4 (110kW/150PS)
      • TD4 4x4 (132kW/179PS)
      • SD4 4x4 (177kW/241PS)