DENCKERMANN Cabin Filter M111004K
Compatible with VW ID.3 (E11, E12) , SKODA ENYAQ iV SUV (5AZ) , VW ID.4 (E21) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 8
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M111004K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841658486
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Reduces dust, pollen, and other allergens
  • Improves interior air quality for a healthier cabin
  • Ensures optimal performance of ventilation systems
  • Designed for easy installation
  • Durable construction for long-lasting effectiveness
  • Part code: M111004K
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Activated carbon filter
Mass [kg]
0,368
Length [mm]
360
Width [mm]
174
Height [mm]
[30
  • VW
    • ID.3 (E11, E12)
      • 1st (150kW/204PS)
      • Pure (110kW/150PS)
      • Pro (107kW/145PS)
      • Pro S (150kW/204PS)
      • Pro (150kW/204PS)
      • Pure (93kW/126PS)
    • ID.4 (E21)
      • Performance (150kW/204PS)
      • Pure Performance (125kW/170PS)
      • Pure (109kW/148PS)
      • GTX (220kW/299PS)
      • PRO (195kW/265PS)
      • Pro (128kW/174PS)
    • ID.5 (E39)
      • Pro (128kW/174PS)
      • Pro Performance (150kW/204PS)
      • GTX (220kW/299PS)
    • ID. Buzz Autobuss (EBB, EBJ)
      • Electric (EBB) (150kW/204PS)
    • ID. Buzz Cargo (EBA)
      • Electric (150kW/204PS)
  • SKODA
    • ENYAQ iV SUV (5AZ)
      • 50 (109kW/148PS)
      • 60 (132kW/179PS)
      • 80 (150kW/204PS)
      • 80X 4x4 (195kW/265PS)
    • ENYAQ iV Coupe (5AC)
      • RS (220kW/299PS)
      • 60 (132kW/179PS)
      • 80 (150kW/204PS)
      • 80X 4x4 (195kW/265PS)
  • AUDI
    • Q4 SUV (F4B)
      • 35 e-tron (125kW/170PS)
      • 40 e-tron (150kW/204PS)
      • 50 e-tron quattro (220kW/300PS)
      • 45 e-tron quattro (195kW/265PS)
    • Q4 Sportback (F4N)
      • 35 e-tron (125kW/170PS)
      • 40 e-tron (150kW/204PS)
      • 50 e-tron quattro (220kW/299PS)
  • CUPRA
    • BORN (K11)
      • 58 (150kW/204PS)
      • 45 (110kW/150PS)
      • 58 e-boost (170kW/231PS)
      • 77 e-boost (170kW/231PS)