DENCKERMANN Cabin Filter M110967K
inc. VAT 21%
In stock 343
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110967K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640634
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Removes dust, pollen, and other contaminants
  • Improves cabin air quality for a healthier environment
  • Supports efficient HVAC system operation
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Part number: M110967K
Length [mm]
196
Height [mm]
37
  • MAZDA
    • 2 Hečbeka virsbūve (DL, DJ)
      • 1.5 D (DJ5FS) (77kW/105PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G (DJLFS) (85kW/115PS)
      • 1.5 (55kW/75PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G (66kW/90PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G M Hybrid (66kW/90PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G M Hybrid (55kW/75PS)
      • 1.5 E-SKYACTIV G (85kW/116PS)
    • CX-3 (DK)
      • 1.5 SKYACTIV-D (DK2WS, DK5FW) (77kW/105PS)
      • 1.5 SKYACTIV-D AWD (DK4WS, DK5AW) (77kW/105PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G (DK5W, DK6W) (88kW/120PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G AWD (DK4W7, DKEAW) (110kW/150PS)
      • 1.8 SKYACTIV-D AWD (DK2WS) (85kW/116PS)
      • 1.8 SKYACTIV-D (DK4WS) (85kW/116PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G (89kW/121PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G (DK2W7, DKEFW) (110kW/150PS)
    • 3 Hečbeka virsbūve (BP)
      • 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid (90kW/122PS)
      • 1.8 SKYACTIV-D (85kW/116PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H) (88kW/120PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid (BP2H) (132kW/179PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid AWD (BP2H) (132kW/179PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H) (110kW/150PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid (110kW/150PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid (137kW/186PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid AWD (137kW/186PS)
    • 3 Sedans (BP_)
      • 1.8 SKYACTIV-D (BP8P) (85kW/116PS)
      • 1.5 SKYACTIV-G (BP5S, BP6S) (88kW/120PS)
      • 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid (BP2S) (132kW/179PS)
      • 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid (BP5S, BP6S) (110kW/150PS)
      • 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid (137kW/186PS)
    • CX-30 (DM)
      • SKYACTIV-G M Hybrid (90kW/122PS)
      • SKYACTIV-G M Hybrid AWD (90kW/122PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid (DMFP) (132kW/179PS)
      • SKYACTIV-X M Hybrid AWD (DM4W7, DMFP) (132kW/179PS)
      • 1.8 SKYACTIV-D (85kW/116PS)
      • 1.8 SKYACTIV-D AWD (85kW/116PS)
      • SKYACTIV-G M Hybrid (DM5W, DM6W) (110kW/150PS)
      • SKYACTIV-G M Hybrid AWD (DMEW, DMFW) (110kW/150PS)
      • e-SKYACTIV-X M Hybrid AWD (137kW/186PS)
      • e-SKYACTIV-X M Hybrid (137kW/186PS)