DENCKERMANN Cabin Filter M110958K
inc. VAT 21%
In stock 159
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110958K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640672
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Reduces dust, pollen, and soot entering the cabin
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Supports optimal performance of the vehicle's HVAC system
  • Durable construction for long-lasting effectiveness
  • Designed for a precise fit and easy installation
  • Part number: M110958K
Length [mm]
224
Height [mm]
28
  • HYUNDAI
    • TUCSON (TL, TLE)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 1.6 T-GDi Visu riteņu piedziņa (130kW/177PS)
      • 1.6 T-GDi (130kW/177PS)
      • 1.6 GDi (97kW/132PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (136kW/185PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 (114kW/155PS)
      • 2.0 CRDi (136kW/185PS)
      • 1.7 CRDi (104kW/141PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Hybrid 48V Visu riteņu piedziņa (136kW/185PS)
      • 1.6 CRDi hybrid 48V (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi hybrid 48V (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi hybrid 48V Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi Visu riteņu piedziņa (85kW/116PS)
      • 2.4 GDI Visu riteņu piedziņa (135kW/184PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (114kW/155PS)
      • 2.0 CVVT Visu riteņu piedziņa (110kW/150PS)
    • KONA (OS, OSE, OSI)
      • 1.6 T-GDi (130kW/177PS)
      • 1.6 T-GDi 4WD (130kW/177PS)
      • 1.0 T-GDi (88kW/120PS)
      • 1.6 CRDi e-VGT (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi e-VGT AWD (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 GDi Hybrid (104kW/141PS)
      • 1.0 T-GDi Hybrid 48V (88kW/120PS)
      • 1.6 T-GDi (146kW/199PS)
      • 1.6 T-GDi 4WD (146kW/199PS)
      • 1.6 CRDi Hybrid 48V 4WD (100kW/136PS)
    • ACCENT V Sedans (HC)
      • 1.4 (73kW/99PS)
    • KONA Furgons/apvidus automobilis (SUV) (OS, OSE, OSI)
      • 1.0 T-GDi (88kW/120PS)
      • 1.6 GDi Hybrid (104kW/141PS)
    • TUCSON Furgons/apvidus automobilis (SUV) (TLE)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.6 T-GDi (130kW/177PS)
    • KONA (SX2)
      • 1.0 T-GDi (88kW/120PS)
      • 1.6 T-GDi (146kW/199PS)
      • 1.6 T-GDi 4WD (146kW/199PS)
  • KIA
    • SPORTAGE IV (QL, QLE)
      • 1.6 T-GDI AWD (130kW/177PS)
      • 1.6 T-GDI (130kW/177PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CRDi AWD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi AWD (136kW/185PS)
      • 1.6 GDI (97kW/132PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.4 GDI AWD (135kW/184PS)
      • 1.7 CRDi (104kW/141PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi AWD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Eco-Dynamics+ AWD (136kW/185PS)
      • 2.0 CRDi (136kW/185PS)
      • 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ AWD (100kW/136PS)
    • RIO IV (YB, SC, FB)
      • 1.25 (62kW/84PS)
      • 1.4 (73kW/99PS)
      • 1.0 T-GDI 100 (74kW/101PS)
      • 1.0 T-GDI 120 (88kW/120PS)
      • 1.4 CRDi 77 (57kW/78PS)
      • 1.4 CRDi 90 (66kW/90PS)
      • 1.0 T-GDI 120 Eco-Dynamics+ (88kW/120PS)
      • 1.2 CVVT (62kW/84PS)
      • 1.0 T-GDI 100 Eco-Dynamics+ (74kW/101PS)
    • STONIC (YB)
      • 1.2 CVVT (62kW/84PS)
      • 1.4 CVVT (73kW/99PS)
      • 1.0 T-GDi (88kW/120PS)
      • 1.6 CRDi (81kW/110PS)
      • 1.0 T-GDi (74kW/101PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.4 LPG (71kW/97PS)
      • 1.0 T-GDi Eco-Dynamics+ (88kW/120PS)
      • 1.2 CVVT (62kW/84PS)
    • SOUL III (SK3)
      • E-SOUL (150kW/204PS)
      • 2.0 MPi (110kW/150PS)
      • 1.6 MPi (91kW/124PS)
      • 1.6 T-GDI (147kW/200PS)
      • E-SOUL (100kW/136PS)
    • RIO IV Hatchback Van (YB, SC, FB)
      • 1.0 T-GDI 120 (88kW/120PS)
    • STONIC Hatchback Van (YB)
      • 1.0 T-GDi (74kW/101PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
    • SELTOS (SP2, SP2I)
      • 1.6 T-GDi 4WD (SP2) (130kW/177PS)
      • 2.0 MPi (SP2) (110kW/150PS)
      • 1.6 MPi (SP2) (90kW/122PS)
      • 1.6 MPi 4WD (SP2) (89kW/121PS)
      • 2.0 MPi 4WD (SP2) (110kW/150PS)
    • SOUL III Cargo (SK3)
      • E-SOUL (150kW/204PS)
      • E-SOUL (100kW/136PS)
    • SPORTAGE IV VAN (QL, QLE)
      • 1.6 T-GDI (130kW/177PS)
      • 1.6 CRDI Eco-Dynamics+ Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)