DENCKERMANN Cabin Filter M110926K
inc. VAT 21%
In stock 919
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110926K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225797704
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN.
  • Part code: M110926K.
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Helps maintain a clean and fresh cabin environment.
  • Contributes to a healthier driving experience.
  • Designed for efficient air purification.
  • Essential for regular vehicle maintenance.
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
240
Width [mm]
204
Height [mm]
[30
  • OPEL
    • MERIVA B Lielas ietilpības automobilis (S10)
      • 1.4 LPG (75) (88kW/120PS)
      • 1.4 (75) (74kW/100PS)
      • 1.4 (75) (88kW/120PS)
      • 1.4 (75) (103kW/140PS)
      • 1.7 CDTI (75) (74kW/100PS)
      • 1.3 CDTI (75) (55kW/75PS)
      • 1.3 CDTI (75) (70kW/95PS)
      • 1.7 CDTI (75) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTI (75) (96kW/131PS)
      • 1.6 CDTI (75) (81kW/110PS)
      • 1.6 CDTi (75) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTI (75) (70kW/95PS)
    • MOKKA / MOKKA X (J13)
      • 1.4 (_76) (103kW/140PS)
      • 1.4 4x4 (_76) (103kW/140PS)
      • 1.6 (_76) (85kW/116PS)
      • 1.7 CDTI (_76) (96kW/131PS)
      • 1.7 CDTI 4x4 (_76) (96kW/131PS)
      • 1.4 LPG (_76) (103kW/140PS)
      • 1.6 CDTI (_76) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTI 4x4 (_76) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTI (_76) (81kW/110PS)
      • 1.4 4x4 (_76) (112kW/152PS)
      • 1.4 (_76) (88kW/120PS)
      • 1.6 CDTI 4x4 (_76) (81kW/110PS)
    • ASTRA K (B16)
      • 1.4 (68) (74kW/100PS)
      • 1.4 Turbo (68) (92kW/125PS)
      • 1.4 Turbo (68) (110kW/150PS)
      • 1.0 Turbo (68) (77kW/105PS)
      • 1.6 CDTi (68) (81kW/110PS)
      • 1.6 CDTi (68) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTi (68) (70kW/95PS)
      • 1.6 Turbo (68) (147kW/200PS)
      • 1.6 CDTi (68) (118kW/160PS)
      • 1.4 CNG (68) (81kW/110PS)
      • 1.0 Turbo (68) (66kW/90PS)
      • 1.6 BiTurbo (110kW/150PS)
      • 1.2 Turbo (68) (81kW/110PS)
      • 1.2 Turbo (68) (96kW/131PS)
      • 1.2 Turbo (68) (107kW/145PS)
      • 1.5 CRDI (68) (77kW/105PS)
      • 1.5 CRDI (68) (90kW/122PS)
      • 1.4 Turbo (68) (107kW/145PS)
    • ASTRA K Sports Tourer (B16)
      • 1.4 (35) (74kW/100PS)
      • 1.0 Turbo (35) (77kW/105PS)
      • 1.4 Turbo (35) (92kW/125PS)
      • 1.4 Turbo (35) (110kW/150PS)
      • 1.6 CDTi (35) (70kW/95PS)
      • 1.6 CDTi (35) (81kW/110PS)
      • 1.6 Turbo (35) (147kW/200PS)
      • 1.6 CDTi (35) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTi (35) (118kW/160PS)
      • 1.4 CNG (35) (81kW/110PS)
      • 1.0 Turbo (35) (66kW/90PS)
      • 1.6 BiTurbo (110kW/150PS)
      • 1.2 Turbo (35) (81kW/110PS)
      • 1.2 Turbo (35) (96kW/131PS)
      • 1.2 Turbo (35) (107kW/145PS)
      • 1.4 Turbo (35) (107kW/145PS)
      • 1.5 CRDI (35) (77kW/105PS)
      • 1.5 CRDI (35) (90kW/122PS)
    • INSIGNIA B Grand Sport (Z18)
      • 1.5 (68) (103kW/140PS)
      • 1.5 (68) (121kW/165PS)
      • 1.6 CDTi (68) (81kW/110PS)
      • 1.6 CDTi (68) (100kW/136PS)
      • 2.0 CDTi (68) (125kW/170PS)
      • 2.0 GSi 4x4 (68) (154kW/210PS)
      • 2.0 4x4 (68) (191kW/260PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (68) (125kW/170PS)
      • 1.6 Turbo (68) (147kW/200PS)
      • 1.5 CDTi (68) (90kW/122PS)
      • 2.0 CDTi (68) (128kW/174PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (68) (128kW/174PS)
      • 2.0 (68) (147kW/200PS)
      • 2.0 GSi 4x4 (68) (169kW/230PS)
      • 2.0 Turbo (125kW/170PS)
      • 2.0 CDTi (128kW/174PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (128kW/174PS)
    • INSIGNIA B Sports Tourer (Z18)
      • 1.5 (35) (103kW/140PS)
      • 1.5 (35) (121kW/165PS)
      • 1.6 CDTi (35) (81kW/110PS)
      • 1.6 CDTi (35) (100kW/136PS)
      • 2.0 CDTi (35) (125kW/170PS)
      • 2.0 GSi 4x4 (35) (154kW/210PS)
      • 2.0 4x4 (35) (191kW/260PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (35) (125kW/170PS)
      • 1.6 Turbo (35) (147kW/200PS)
      • 1.5 CDTi (35) (90kW/122PS)
      • 2.0 CDTi (35) (128kW/174PS)
      • 2.0 (35) (147kW/200PS)
      • 2.0 4x4 (35) (169kW/230PS)
      • 2.0 (35) (125kW/170PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (35) (128kW/174PS)
    • AMPERA-E (F17)
      • EV150 (48) (150kW/204PS)
    • INSIGNIA B Country Tourer (Z18)
      • 1.5 (47) (121kW/165PS)
      • 2.0 4x4 (47) (191kW/260PS)
      • 2.0 CDTi (47) (125kW/170PS)
      • 2.0 CDTi 4x4 (47) (125kW/170PS)
      • 2.0 GSi 4x4 (47) (154kW/210PS)
      • 1.6 Turbo (47) (147kW/200PS)
    • INSIGNIA B Sports Tourer Combi Van (Z18)
      • CDTi ECOTEC (100kW/136PS)
    • ASTRA K Furgons/Hečbeks
      • 1.6 CDTI (100kW/136PS)
    • ASTRA K Furgons/Universālis
      • 1.5 CRDI (35) (77kW/105PS)
      • 1.0 (35) (77kW/105PS)
      • 1.4 (35) (110kW/150PS)
    • MERIVA B VAN (S10)
      • 1.4 ECOTEC (75) (74kW/101PS)
      • 1.3 CDTi (75) (70kW/95PS)
      • 1.6 CDTi (75) (70kW/95PS)
      • 1.6 CDTi (75) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTi (75) (74kW/101PS)
      • 1.7 CDTi (75) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTi (75) (96kW/131PS)
  • CHEVROLET
    • CORVETTE (C6)
      • Z06 7.0 (377kW/512PS)
      • 6.2 (321kW/437PS)
    • CORVETTE Kabriolets (C6)
      • 6.2 (321kW/437PS)
      • Z06 7.0 (377kW/512PS)
    • CORVETTE Kabriolets (C7)
      • 6.2 Z06 (485kW/660PS)
    • CORVETTE (C7)
      • 6.2 Z06 (485kW/660PS)
    • CAMARO
      • 6.2 (333kW/453PS)
      • 2.0 Turbo (202kW/275PS)
    • CAMARO Kabriolets
      • 6.2 (333kW/453PS)
      • 2.0 Turbo (202kW/275PS)
    • CORVETTE (C8)
      • 6.2 (354kW/481PS)
      • Z06 5.5 (500kW/680PS)
    • CORVETTE Kabriolets (C8)
      • 6.2 (354kW/481PS)
      • Z06 5.5 (500kW/680PS)
  • CADILLAC
    • ATS
      • 2.0 (203kW/276PS)
      • 2.0 AWD (203kW/276PS)
      • 3.6 V (346kW/471PS)
    • ATS Coupe
      • 2.0 (203kW/276PS)
      • 2.0 AWD (203kW/276PS)
      • 3.6 V (346kW/471PS)
    • XT5
      • 3.6 AWD (231kW/314PS)
    • CT6
      • 3.0 Turbo AWD (307kW/418PS)
    • XT4
      • 2.0 (177kW/241PS)
      • 2.0 AWD (169kW/230PS)