DENCKERMANN Cabin Filter M110885A
inc. VAT 21%
In stock 70
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110885A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639942
  • High-quality cabin air filter
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality
  • Supports efficient HVAC system operation
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Designed for a precise fit
  • Enhances driving comfort
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
+250
Width [mm]
+180
Height [mm]
+35
  • DACIA
    • LODGY (JS_)
      • 1.6 (61kW/83PS)
      • 1.5 dCi (66kW/90PS)
      • 1.2 TCe (JSAY, JSM0) (85kW/115PS)
      • 1.5 dCi (JSMC, JSAF) (79kW/107PS)
      • 1.6 LPG (61kW/83PS)
      • 1.6 LPG (JSAV) (75kW/102PS)
      • 1.6 SCe 100 (JSAV) (75kW/102PS)
      • 1.5 dCi (80kW/109PS)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)
      • 1.6 LPG (JSNB) (80kW/109PS)
      • 1.5 Blue dCi 115 (JSJT) (85kW/116PS)
      • 1.5 Blue dCi 95 (JSJL, JSN7) (70kW/95PS)
      • 1.3 TCe 130 (JSNE) (96kW/131PS)
      • 1.3 TCe 100 (JSNU) (75kW/102PS)
    • DOKKER Lielas ietilpības automobilis (KE_)
      • 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW) (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi (KEAJ, KEAH) (66kW/90PS)
      • 1.2 TCe (KEM0, KEAY) (85kW/115PS)
      • 1.6 (61kW/83PS)
      • 1.6 LPG (61kW/83PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
      • 1.6 LPG (80kW/109PS)
      • 1.5 Blue dCi 95 (KEJL) (70kW/95PS)
      • 1.3 TCe 130 (KENE) (96kW/131PS)
      • 1.3 TCe 100 (KENU) (75kW/102PS)
    • DOKKER Furgons/minivens
      • 1.6 (61kW/83PS)
      • 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH) (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi (FEAJ) (66kW/90PS)
      • 1.2 TCe 115 (FEM0) (84kW/114PS)
      • 1.6 LPG (61kW/83PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.6 LPG (75kW/102PS)
      • 1.2 TCe 115 (FEAY) (85kW/116PS)
      • 1.5 Blue dCi 95 (FEJL) (70kW/95PS)
      • 1.3 TCe 100 (FENU) (75kW/102PS)
      • 1.3 TCe 130 (FENE) (96kW/131PS)
      • 1.6 LPG (FENB) (80kW/109PS)
  • RENAULT
    • ZOE (BFM_)
      • ZOE (65kW/88PS)
      • ZOE (68kW/92PS)
      • ZOE (BFMD) (80kW/109PS)
      • ZOE (BFMC, BFMD) (100kW/136PS)
    • KOLEOS II (HC_)
      • 1.6 dCi 130 (96kW/130PS)
      • 2.0 dCi 175 4WD (130kW/177PS)
      • 2.0 dCi 175 (HCAK) (130kW/177PS)
      • 1.7 BLUE dCi 150 (HCA7) (110kW/150PS)
      • 2.0 BLUE dCi 190 4WD (HCAN) (140kW/190PS)
      • 1.3 TCe 160 (HCN2) (116kW/158PS)
      • 2.0 BLUE DCI 185 (HCAN) (135kW/184PS)
      • 2.0 BLUE DCI 185 4WD (HCAN) (135kW/184PS)
    • EXPRESS Furgons/minivens
      • 1.3 TCe 100 (F6MA) (75kW/102PS)
      • 1.5 Blue dCi 75 (F6AA) (55kW/75PS)
      • 1.5 Blue dCi 95 (F6AB) (70kW/95PS)
  • NISSAN
    • X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR)
      • 1.6 dCi (T32) (96kW/130PS)
      • 1.6 dCi ALL MODE 4x4-i (NT32) (96kW/130PS)
      • 1.6 DIG-T (T32) (120kW/163PS)
      • 2.0 dCi (T32) (130kW/177PS)
      • 2.0 dCi ALL MODE 4x4-i (NT32) (130kW/177PS)
      • 1.7 dCi (110kW/150PS)
      • 1.7 dCi ALL MODE 4x4-i (110kW/150PS)
      • 1.3 DIG-T (118kW/160PS)
      • 1.7 dCi ALL MODE 4x4-i (96kW/131PS)
      • 1.7 dCi (120kW/163PS)
      • 1.7 dCi ALL MODE 4x4-i (120kW/163PS)
      • 1.3 DIG-T (116kW/158PS)