PN M110877A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640269
  • High-quality filtration for clean cabin air
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Enhances interior air quality for a healthier drive
  • Designed for optimal ventilation system performance
  • Durable construction for reliable use
  • Part code: M110877A
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
259
Width [mm]
98
Height [mm]
3+2
  • PEUGEOT
    • 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 1.6 THP 125 (92kW/125PS)
      • 1.2 VTi 72 (60kW/82PS)
      • 1.6 HDi (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi / BlueHDi 115 (85kW/115PS)
      • 1.2 THP 110 (81kW/110PS)
      • 1.2 THP 130 (96kW/131PS)
      • 1.6 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 BlueHDi 150 (110kW/150PS)
      • 1.6 HDi 100 (73kW/99PS)
      • 1.6 GT 205 (151kW/205PS)
      • 2.0 GT BlueHDi 180 (133kW/181PS)
      • 1.6 THP 150 (110kW/150PS)
      • 1.6 THP 163 (120kW/163PS)
      • 1.6 GTi (L35GNH) (200kW/272PS)
      • 1.6 GTi (184kW/250PS)
      • 2.0 GT BlueHDi 180 (130kW/177PS)
      • 1.5 BlueHDi 130 (96kW/131PS)
      • 1.6 PureTech 225 (165kW/225PS)
      • 1.5 BlueHDI 100 (75kW/102PS)
      • 1.6 GTi PureTech 263 (L3EGXP) (193kW/263PS)
    • 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_)
      • 1.2 THP 130 (96kW/131PS)
      • 1.6 THP 155 (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi 92 (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) (85kW/115PS)
      • 1.2 THP 110 (81kW/110PS)
      • 1.6 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 BlueHDi 100 (73kW/99PS)
      • 1.6 GT 205 (151kW/205PS)
      • 2.0 GT HDi 180 / BlueHDi 180 (133kW/181PS)
      • 1.6 VTi (LWNFPA) (85kW/115PS)
      • 1.6 THP 125 (92kW/125PS)
      • 1.6 THP 150 (L45GXA) (110kW/150PS)
      • 1.5 BlueHDi 130 (96kW/131PS)
      • 1.6 PureTech 225 (L45GGR) (165kW/225PS)
      • 1.5 BlueHDi 100 (75kW/102PS)
    • 508 II (FB_, FH_, F3_)
      • 1.6 PureTech 180 (F35GFR) (133kW/181PS)
      • 1.6 PureTech 225 (F35GGR) (165kW/224PS)
      • 1.5 BlueHDI 130 (FBYHZJ, FBYHZR) (96kW/131PS)
      • 2.0 BlueHDI 160 (FHEHYR) (120kW/163PS)
      • 2.0 BlueHDI 180 (FHEHZR, FHEHZN) (130kW/177PS)
      • 1.6 THP 165 (F35GYV) (121kW/165PS)
      • 1.6 THP 150 (F35GXV) (110kW/150PS)
      • Hybrid 225 (F35GQU) (165kW/224PS)
      • PureTech 130 (FBHNSR) (96kW/131PS)
      • PSE Hybrid4 360 (F35GBT) (265kW/360PS)
      • Hybrid 180 (F3DGXT) (133kW/181PS)
    • 508 SW II (FC_, FJ_, F4_)
      • 1.5 BlueHDi 130 (96kW/131PS)
      • 2.0 BlueHDi 160 (120kW/163PS)
      • 2.0 BlueHDi 180 (130kW/177PS)
      • 1.6 PureTech 180 (133kW/181PS)
      • 1.6 PureTech 225 (F45GGR) (165kW/224PS)
      • 1.6 THP 165 (F45GYV) (121kW/165PS)
      • Hybrid 224 (F45GQU) (165kW/224PS)
      • PureTech 130 (96kW/131PS)
      • PSE Hybrid4 360 (F45GBT) (265kW/360PS)
      • Hybrid 180 (F4DGXT) (133kW/181PS)
    • 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_)
      • PureTech 110 (FPHNPL) (81kW/110PS)
      • PureTech 130 (FPHNSL, FPHNST) (96kW/131PS)
      • BlueHDi 130 (FBYHZL, FBYHZT) (96kW/131PS)
      • Hybrid 225 (F3DGYT, F3DGNH) (165kW/224PS)
      • Hybrid 180 (F3DGXT, F3DGMH) (133kW/181PS)
      • e-308 (FMZKWZ) (115kW/156PS)
      • Hybrid 136 (FPHPYC) (100kW/136PS)
    • 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_)
      • PureTech 130 (FRHNSL, FRHNST) (96kW/131PS)
      • PureTech 110 (FRHNPL) (81kW/110PS)
      • BlueHDi 130 (FCYHZL, FCYHZT) (96kW/131PS)
      • Hybrid 225 (F4DGYT) (165kW/224PS)
      • e-308 (FNZKWZ) (115kW/156PS)
      • PureTech 136 (FRHPYC) (100kW/136PS)
    • 408 II (FP_, F3_, FM_)
      • PureTech 130 (FPHNST) (96kW/131PS)
      • Hybrid 225 (F3DGYT) (165kW/224PS)
  • DS
    • DS 9 (X2_)
      • 1.6 PureTech 225 (X25GGR) (165kW/224PS)
      • 1.6 E-TENSE 225 (X2DGZR) (165kW/225PS)
      • E-TENSE 360 4x4 (X25GBR) (265kW/360PS)
    • DS 4 II (FR_, FB_, F3_)
      • PureTech 130 (96kW/131PS)
      • BlueHDi 130 (FBYHZT) (96kW/130PS)
      • PureTech 180 (F35GFT) (132kW/180PS)
      • PureTech 225 (FP5GGT) (165kW/224PS)
      • E-TENSE 225 (F3DGZT) (165kW/224PS)
  • OPEL
    • ASTRA L (OV5)
      • 1.6 Plug-In-Hybrid (F3DGXT) (133kW/181PS)
      • 1.2 (FPHNSL, FPHNSR) (96kW/131PS)
      • 1.5 Turbo D (FBYHZT, FBYHZJ) (96kW/131PS)
      • 1.2 (FPHNPJ) (81kW/110PS)
      • 1.6 Plug-In-Hybrid (F3DGYT) (165kW/224PS)
      • Astra-e (F3ZKWZ) (115kW/156PS)
    • ASTRA L Sports Tourer (OV5)
      • 1.2 (FRHNSL, FRHNSR) (96kW/131PS)
      • 1.2 (FRHNPJ) (81kW/110PS)
      • 1.5 CDTi (FCYHZT, FCYHZJ) (96kW/131PS)
      • 1.6 Plug-In Hybrid (F4DGXT) (133kW/181PS)