DENCKERMANN Cabin Filter M110861A
Compatible with BMW X3 (F25) , ALPINA XD3 (F25) , BMW X4 (F26) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 78
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110861A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640085
  • High-quality cabin filter from DENCKERMANN
  • Part code: M110861A
  • Cleans interior air by removing dust and pollen
  • Enhances passenger comfort and air quality
  • Helps prevent allergens and pollutants from entering the cabin
  • Contributes to optimal HVAC system performance
  • Designed for effective filtration of airborne particles
Filter assembly
Activated carbon filter
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
187
Width [mm]
188
Height [mm]
+25
  • BMW
    • X3 (F25)
      • xDrive 28 i (190kW/258PS)
      • xDrive 30 d (190kW/258PS)
      • xDrive 35 d (230kW/313PS)
      • xDrive 20 i (135kW/184PS)
      • xDrive 35 i (225kW/306PS)
      • xDrive 20 d (135kW/184PS)
      • xDrive 28 i (180kW/245PS)
      • sDrive 18 d (100kW/136PS)
      • sDrive 18 d (105kW/143PS)
      • xDrive 20 d (120kW/163PS)
      • sDrive 18 d (110kW/150PS)
      • xDrive 20 d (140kW/190PS)
      • sDrive 20 i (135kW/184PS)
      • sDrive 20 i (125kW/170PS)
      • xDrive 30 d (155kW/211PS)
      • xDrive 30 d (210kW/286PS)
      • xDrive 30 d (204kW/277PS)
    • X4 (F26)
      • xDrive 20 i (135kW/184PS)
      • xDrive 28 i (180kW/245PS)
      • xDrive 35 i (225kW/306PS)
      • xDrive 20 d (140kW/190PS)
      • xDrive 30 d (190kW/258PS)
      • xDrive 35 d (230kW/313PS)
      • M 40 i (265kW/360PS)
      • xDrive 30 d (210kW/286PS)
      • xDrive 30 d (183kW/249PS)
      • xDrive 30 d (204kW/277PS)
  • ALPINA
    • XD3 (F25)
      • BITURBO Visu riteņu piedziņa (257kW/350PS)