DENCKERMANN Cabin Air Filter M110848K
inc. VAT 21%
In stock 173
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110848K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225783127
  • High-quality filtration for cleaner cabin air.
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles.
  • Enhances occupant comfort and health.
  • Supports efficient operation of the HVAC system.
  • Durable construction for long-lasting performance.
  • Direct fit for specified vehicle applications.
  • Part code: M110848K.
  • Brand: DENCKERMANN.
Length [mm]
266
Width [mm]
133
Height [mm]
[30
Unit
Set
  • RENAULT
    • LAGUNA III (BT0/1)
      • 3.5 V6 (BT0C, BT0P) (175kW/238PS)
      • 2.0 16V (BT05, BT0F, BT0W) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V Turbo (125kW/170PS)
      • 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (BT07, BT0J, BT14, BT1A, BT1S) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (BT01, BT08, BT09, BT0E, BT0K, BT12, BT1C, BT1D,... (110kW/150PS)
      • 2.0 GT (150kW/204PS)
      • 2.0 dCi GT (BT11, BT1E, BT1N) (131kW/178PS)
      • 2.0 dCi (BT0M, BT0N, BT0S, BT19, BT1F) (127kW/173PS)
      • 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) (81kW/110PS)
      • 3.0 dCi (BT03, BT13) (173kW/235PS)
      • 2.0 16V Hi-Flex (BT1H, BT1G, BT1K) (103kW/140PS)
    • LAGUNA III Grandtour (KT0/1)
      • 3.5 V6 (KT0C, KT0P) (175kW/238PS)
      • 2.0 16V (KT0F, KT0W) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V Turbo (125kW/170PS)
      • 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (KT07, KT0J, KT14, KT1A, KT1S) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (KT01, KT08, KT09, KT0K, KT12, KT1D, KT1W) (110kW/150PS)
      • 2.0 GT (150kW/204PS)
      • 2.0 dCi GT (KT11, KT1E, KT1N) (131kW/178PS)
      • 2.0 dCi (KT0M, KT0N, KT0S, KT19, KT1F) (127kW/173PS)
      • 1.6 16V (KT0D) (81kW/110PS)
      • 3.0 dCi (KT03, KT13) (173kW/235PS)
      • 2.0 16V Hi-Flex (KT1H, KT1G, KT1K) (103kW/140PS)
    • LAGUNA Coupe (DT0/1)
      • 3.0 dCi (177kW/241PS)
      • 3.0 dCi (DT03) (173kW/235PS)
      • 2.0 16V Turbo (125kW/170PS)
      • 2.0 dCi (DT0M, DT0N, DT0S, DT19, DT1F) (127kW/173PS)
      • 3.5 V6 (DT0P) (175kW/238PS)
      • 2.0 GT (150kW/204PS)
      • 2.0 dCi (DT01, DT08, DT09, DT0K, DT12, DT1C, DT1D, DT1M,... (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi GT (DT11, DT1E, DT1N) (131kW/178PS)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)