PN M110830K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640559
  • Filters dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves cabin air quality for a healthier environment
  • Ensures optimal airflow for your HVAC system
  • Designed for a precise and easy installation
  • Contributes to a more comfortable driving experience
  • Durable construction for reliable performance
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
217
Width [mm]
107
Height [mm]
17
  • KIA
    • SORENTO I (JC)
      • 2.5 CRDi (120kW/163PS)
      • 2.5 CRDi 4WD (103kW/140PS)
      • 2.5 CRDi (125kW/170PS)
      • 3.3 V6 4WD (182kW/248PS)
    • SPORTAGE II (JE_, KM_)
      • 2.0 CRDi 4WD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 i 16V (104kW/141PS)
      • 2.0 16V 4WD (104kW/141PS)
      • 2.7 V6 4WD (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (110kW/150PS)
    • SORENTO I VAN (JC)
      • 2.5 CRDi 4WD (103kW/140PS)
  • HYUNDAI
    • TUCSON (JM)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (104kW/141PS)
      • 2.7 Visu riteņu piedziņa (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (110kW/150PS)
    • TUCSON Furgons/apvidus automobilis (SUV) (JM)
      • CVVT (104kW/141PS)
      • CRDi (103kW/140PS)
      • CRDi VGT (110kW/150PS)