DENCKERMANN Cabin Filter M110781A
inc. VAT 21%
In stock 97
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110781A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639713
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN.
  • Part code: M110781A.
  • Effectively removes dust, pollen, and other airborne particles.
  • Improves interior air quality for a healthier environment.
  • Helps prevent respiratory irritation and allergic reactions.
  • Ensures efficient operation of the climate control system.
  • Designed for reliable and consistent filtration performance.
  • Contributes to a more comfortable driving experience.
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
178
Width [mm]
204
Height [mm]
+40
  • SMART
    • ROADSTER (452)
      • 0.7 (452.434) (60kW/82PS)
      • 0.7 (452.432) (45kW/61PS)
      • 0.7 Brabus (452.437) (74kW/101PS)
    • ROADSTER Coupe (452)
      • 0.7 (452.334) (60kW/82PS)
      • 0.7 Brabus (452.337) (74kW/101PS)
      • 0.7 (452.332) (45kW/61PS)
    • FORFOUR (454)
      • 1.1 (454.030) (55kW/75PS)
      • 1.3 (454.031) (70kW/95PS)
      • 1.5 (454.032) (80kW/109PS)
      • 1.5 CDI (454.000) (50kW/68PS)
      • 1.5 CDI (454.001) (70kW/95PS)
      • 1.5 BRABUS (454.034) (130kW/177PS)
      • 1.1 (454.033) (47kW/64PS)
      • 1.5 (454.032) (90kW/122PS)
  • MITSUBISHI
    • COLT VI (Z3_A, Z2_A)
      • 1.3 (Z21A) (70kW/95PS)
      • 1.5 (Z23A) (80kW/109PS)
      • 1.1 (Z31A, Z32A) (55kW/75PS)
      • 1.5 DI-D (Z38A) (50kW/68PS)
      • 1.5 DI-D (Z39A) (70kW/95PS)
      • 1.5 CZT (Z37A) (110kW/150PS)
      • 1.3 LPG (Z33A) (70kW/95PS)
      • 1.5 Ralliart R (132kW/180PS)
      • 1.3 Flexfuel (Z35A) (70kW/95PS)
    • COLT CZC VI Kabriolets (RG)
      • 1.5 (Z36A) (80kW/109PS)
      • 1.5 Turbo (Z37A) (110kW/150PS)