PN M110770A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639737
  • High-quality filtration for cleaner cabin air
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Enhances occupant comfort and health
  • Designed for a precise fit
  • Helps maintain HVAC system performance
  • Part code: M110770A
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
217
Width [mm]
201
Height [mm]
[30
  • MITSUBISHI
    • ASX (GA_W_)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (85kW/116PS)
      • 1.8 (GA3W) (102kW/139PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (85kW/116PS)
      • 2.0 MIVEC (GA2W) (110kW/150PS)
      • 2.0 MIVEC 4WD (110kW/150PS)
      • 1.6 MIVEC (GA1W) (85kW/116PS)
      • 1.6 MIVEC (GA1W) (86kW/117PS)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (110kW/150PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GA8W) (110kW/150PS)
      • 1.6 DI-D (84kW/114PS)
      • 1.6 DI-D 4WD (84kW/114PS)
      • 1.6 LPG (86kW/117PS)
    • OUTLANDER II (CW_W)
      • 2.0 (CW4W) (108kW/147PS)
      • 2.2 DI-D (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (103kW/140PS)
      • 2.0 4WD (108kW/147PS)
      • 2.0 DI-D (CW8W) (103kW/140PS)
      • 2.4 4WD (CW5W) (125kW/170PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (115kW/156PS)
      • 3.0 4WD (CW6W) (162kW/220PS)
      • 2.4 (CW5W) (125kW/170PS)
    • LANCER VIII (CY_A, CZ_A)
      • 1.6 MIVEC (86kW/117PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flexfuel (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 2.0 DI-D (CY8A) (103kW/140PS)
      • EVO X (CZ4A) (217kW/295PS)
      • 1.5 (80kW/109PS)
      • 2.0 i Ralliart 4WD (CY4A) (177kW/241PS)
      • 1.8 DI-D (CY9A) (110kW/150PS)
      • 1.8 Bifuel (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 Bifuel (80kW/109PS)
      • 2.0 i 4WD (CZ4A) (113kW/154PS)
    • LANCER VIII Sportback (CX_A)
      • 1.6 MIVEC (86kW/117PS)
      • 1.8 MIVEC (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flex (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CX3A) (105kW/143PS)
      • 2.0 DI-D (CX8A) (103kW/140PS)
      • 1.5 (80kW/109PS)
      • 2.0 Ralliart 4WD (CX4A) (177kW/241PS)
      • 1.8 DI-D (CX9A) (110kW/150PS)
      • 1.8 Bifuel (CX3A, CX6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 Bifuel (80kW/109PS)
    • L200 / TRITON (KA_T, KB_T)
      • 2.5 DI-D (KA4T) (123kW/167PS)
      • 2.5 DI-D 4WD (KB4T) (100kW/136PS)
      • 2.5 DI-D 4WD (KB4T) (123kW/167PS)
      • 2.5 DI-D (KA4T) (100kW/136PS)
      • 2.5 DI-D (KA4T) (94kW/128PS)
      • 2.5 DI-D 4WD (KB4T) (131kW/178PS)
    • OUTLANDER III (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK)
      • 2.0 (GF7W) (110kW/150PS)
      • 2.0 4WD (GF7W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D (GF6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
      • 2.0 Hybrid 4WD (GG2W) (147kW/200PS)
      • 2.0 Bifuel (107kW/146PS)
      • 2.4 Hybrid 4WD (GG3W) (153kW/208PS)
      • Plug-in Hybrid (GG2W) (147kW/200PS)
      • 2.4 Hybrid 4WD (165kW/224PS)
    • L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_)
      • 2.4 DI-D 4WD (KL1T) (133kW/181PS)
      • 2.4 DI-D 4WD (KJ0T) (113kW/154PS)
      • 2.4 DI-D (KJ0T) (113kW/154PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D (110kW/150PS)
    • PAJERO SPORT III (KS_)
      • 2.4 DI-D 4x4 (KS1W) (133kW/181PS)
    • ECLIPSE CROSS (GK_, GL_)
      • 1.5 T-Mivec 4WD (120kW/163PS)
      • 1.5 T-Mivec (120kW/163PS)
      • 2.2 DiD 4WD (GK9W) (109kW/148PS)
      • Plug-in Hybrid 4WD (GL3W) (138kW/188PS)
    • OUTLANDER III Van (GF_W, GG_W)
      • Di-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
      • Hybrid 4WD (GG3W) (153kW/208PS)
  • CITROËN
    • C-CROSSER ENTERPRISE (VU_, VV_)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • C-CROSSER (VU_, VV_)
      • 2.2 HDi (115kW/156PS)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • C4 AIRCROSS
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.6 HDi 115 (84kW/114PS)
      • 1.6 HDi 115 AWC (84kW/114PS)
      • 1.8 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 1.8 HDi 150 AWC (110kW/150PS)
    • C-CROSSER Van (VU_)
      • 2.2 HDi (VU4HNH) (115kW/156PS)
  • PEUGEOT
    • 4007 (VU_, VV_)
      • 2.2 HDi (115kW/156PS)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • 4008
      • 1.6 HDi AWC (84kW/114PS)
      • 1.8 HDi AWC (110kW/150PS)
      • 1.6 HDi (84kW/114PS)
      • 1.8 HDi (110kW/150PS)
      • 1.6 (86kW/117PS)
    • 4007 Van (VU_, VV_)
      • HDi 155 (VU4HNH, VV4HK8) (115kW/156PS)
  • ISUZU
    • D-MAX II (TFR, TFS)
      • 2.5 CRDi 4x4 (TFS86J) (120kW/163PS)
      • 2.5 CRDi (TFR86J) (120kW/163PS)
      • 1.9 Ddi (TFR87J) (120kW/163PS)
      • 1.9 Ddi 4x4 (TFS87J) (120kW/163PS)
    • D-MAX II Platforma/Šasija (TFR, TFS)
      • 2.5 CRDi (120kW/163PS)
      • 2.5 CRDi 4WD (120kW/163PS)
    • D-MAX III (TFR, TFS)
      • 1.9 DDI (TFR87J, TFR87) (110kW/150PS)
      • 1.9 DDI (TFR87) (120kW/163PS)
      • 1.9 DDI 4x4 (TFS87) (120kW/163PS)
  • FIAT
    • FULLBACK Pick-up (502_, 503_)
      • 2.4 D (KT0T) (113kW/154PS)
      • 2.4 D 4x4 (KT0T) (113kW/154PS)
      • 2.4 D 4x4 (KT0T) (133kW/181PS)