Cabin Filter DENCKERMANN M110756K
Compatible with SAAB 9-5 (YS3E) , SAAB 9-5 Universālis (YS3E) ,
inc. VAT 21%
In stock 10
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110756K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225752468
  • High-efficiency filtration of dust and pollen
  • Improves interior air quality
  • Protects occupants from airborne contaminants
  • Enhances climate control system performance
  • Contributes to a fresh cabin environment
  • Durable construction for reliable service
Length [mm]
326
Width [mm]
+200
Height [mm]
56
  • SAAB
    • 9-5 (YS3E)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.3 t (125kW/170PS)
      • 3.0 V6t (147kW/200PS)
      • 2.3 Turbo (169kW/230PS)
      • 2.3 t (136kW/185PS)
      • 3.0 TiD (130kW/177PS)
      • 2.3 Turbo (184kW/250PS)
      • 2.2 TiD (88kW/120PS)
      • 2.3 Turbo (162kW/220PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 2.3 Turbo (191kW/260PS)
      • 2.0 t (136kW/185PS)
      • 2.3 t BioPower (152kW/207PS)
    • 9-5 Universālis (YS3E)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.3 t (125kW/170PS)
      • 3.0 V6t (147kW/200PS)
      • 2.0 t (141kW/192PS)
      • 2.3 Turbo (169kW/230PS)
      • 2.3 t (136kW/185PS)
      • 3.0 TiD (130kW/177PS)
      • 2.3 Turbo (184kW/250PS)
      • 2.2 TiD (88kW/120PS)
      • 2.3 Turbo (162kW/220PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 2.3 Turbo (191kW/260PS)
      • 2.0 t Biopower (132kW/179PS)
      • 2.0 t (136kW/185PS)
      • 2.0 t BioPower (110kW/150PS)
      • 2.3 t BioPower (154kW/210PS)