DENCKERMANN Cabin Filter M110748K
Compatible with RENAULT SCÉNIC II (JM0/1_) , RENAULT GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) ,
inc. VAT 21%
In stock 216
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110748K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841620858
  • Effective filtration of dust, pollen, and other airborne particles.
  • Improves interior air quality for a healthier cabin environment.
  • Helps maintain optimal performance of HVAC systems.
  • Designed for easy installation and replacement.
  • Contributes to a more comfortable driving experience.
  • Durable construction for reliable protection.
  • Part number: M110748K
  • Brand: DENCKERMANN
Length [mm]
238
Width [mm]
213
Height [mm]
39
  • RENAULT
    • SCÉNIC II (JM0/1_)
      • 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) (88kW/120PS)
      • 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) (99kW/135PS)
      • 1.5 dCi (JM0F) (60kW/82PS)
      • 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) (83kW/113PS)
      • 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) (72kW/98PS)
      • 1.5 dCi (JM02, JM13) (74kW/101PS)
      • 2.0 16V Turbo (JM0W) (120kW/163PS)
      • 1.5 dCi (JM1F) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (JM1E, JM16) (78kW/106PS)
      • 1.9 dCi (JM14) (96kW/131PS)
      • 1.9 dCi (JM15) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (JM1K) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (JM16) (76kW/103PS)
      • 1.6 16V (JM1R) (82kW/112PS)
      • 1.9 D (85kW/116PS)
      • 1.9 dCi (92kW/125PS)
      • 1.6 BiFuel (83kW/113PS)
    • GRAND SCÉNIC II (JM0/1_)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 2.0 (99kW/135PS)
      • 2.0 (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (JM15) (81kW/110PS)
      • 1.9 dCi (JM14) (96kW/131PS)
      • 2.0 dCi (JM1K) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (JM1E) (78kW/106PS)
      • 1.6 (82kW/112PS)
      • 1.6 Flex (82kW/112PS)
      • 1.9 dCi (85kW/116PS)
      • 1.5 dCi (76kW/103PS)