DENCKERMANN Cabin Filter M110687A
inc. VAT 21%
In stock 89
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110687A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640009
  • Effective filtration of dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Supports efficient operation of HVAC systems
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Designed for easy installation
  • Brand: DENCKERMANN
  • Part Code: M110687A
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
235
Width [mm]
226
Height [mm]
57
  • SUBARU
    • XV (_GP_)
      • 2.0 D AWD (80kW/109PS)
      • 1.6 i AWD (GP3, G33GP) (84kW/114PS)
      • 2.0 i AWD (GP7, G33GP) (110kW/150PS)
      • 2.0 D AWD (GPD) (108kW/147PS)
    • IMPREZA Sedans (GE, GV)
      • 1.5 (GE2) (79kW/107PS)
      • 2.5 AWD (169kW/230PS)
      • 2.0 i AWD (GE7) (110kW/150PS)
      • 2.5 WRX STi AWD (GVF) (221kW/301PS)
    • FORESTER (SH_)
      • 2.0 AWD (SHJ) (110kW/150PS)
      • 2.5 AWD (SH9) (126kW/171PS)
      • 2.0 AWD (SH5) (110kW/150PS)
      • 2.0 D AWD (SHH, SHD, SHN) (108kW/147PS)
      • 2.5 AWD (SH9) (169kW/230PS)
    • IMPREZA Hečbeka virsbūve (GR, GH, G3)
      • 1.5 F (GH2) (79kW/107PS)
      • 2.0 R AWD (GH7) (110kW/150PS)
      • 2.5 AWD (GHE) (169kW/230PS)
      • 2.5 WRX STi AWD (GRF) (221kW/301PS)
      • 1.5 AWD (GH3) (79kW/107PS)
      • 2.0 D AWD (110kW/150PS)
    • FORESTER (SJ_)
      • 2.0 i AWD (SJ5) (110kW/150PS)
      • 2.0 D AWD (SJD) (108kW/147PS)
      • 2.0 XT AWD (SJG) (177kW/241PS)
    • IMPREZA Hečbeka virsbūve (GP_)
      • 1.6 i (GP2) (84kW/114PS)
      • 1.6 i AWD (84kW/114PS)
      • 2.0 AWD (GP7) (110kW/150PS)
    • WRX Sedans (GJ)
      • STi 2.5 AWD (221kW/301PS)
    • LEVORG
      • 1.6 AWD (VM4) (125kW/170PS)
    • IMPREZA Sedans (GJ_)
      • 1.6 AWD (GJ3) (84kW/114PS)