DENCKERMANN Cabin Air Filter M110674K
inc. VAT 21%
In stock 13
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110674K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225751638
  • Filters dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier cabin
  • Reduces allergens and irritants
  • Supports efficient HVAC system performance
  • Designed for a precise fit and easy installation
  • Durable construction for long-lasting filtration
  • Maintains fresh air circulation within the vehicle
Length [mm]
243
Width [mm]
232
Height [mm]
[30
  • BMW
    • Z4 Roadster (E89)
      • sDrive 20 i (135kW/184PS)
      • sDrive 28 i (180kW/245PS)
      • sDrive 23 i (150kW/204PS)
      • sDrive 30 i (190kW/258PS)
      • sDrive 35 i (225kW/306PS)
      • sDrive 35 is (250kW/340PS)
      • sDrive 18 i (115kW/156PS)
    • Z4 Roadster (E85)
      • 3.0 i (170kW/231PS)
      • 2.5 i (141kW/192PS)
      • 2.2 i (125kW/170PS)
      • 2.0 i (110kW/150PS)
      • 2.5 i (130kW/177PS)
      • 2.5 si (160kW/218PS)
      • 3.0 si (195kW/265PS)
      • M (252kW/343PS)
    • Z4 Coupe (E86)
      • 3.0 si (195kW/265PS)
      • M (252kW/343PS)
  • ALPINA
    • ROADSTER S (E85)
      • 3.3 (221kW/300PS)