DENCKERMANN Cabin Filter M110642K
inc. VAT 21%
In stock 629
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110642K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225751331
  • High-efficiency filtration of dust, pollen, and other airborne particles.
  • Improves interior air quality for a healthier cabin environment.
  • Ensures optimal performance of your vehicle's climate control system.
  • Designed for a precise fit and easy installation.
  • Helps reduce allergens and unpleasant odors.
  • Durable construction for long-lasting effectiveness.
  • Part code: M110642K
  • Brand: DENCKERMANN
Length [mm]
219
Width [mm]
266
Height [mm]
+20
  • OPEL
    • CORSA D (S07)
      • 1.4 (L08, L68) (66kW/90PS)
      • 1.0 (L08, L68) (48kW/65PS)
      • 1.4 LPG (L08, L68) (64kW/87PS)
      • 1.6 Turbo (L08, L68) (155kW/211PS)
      • 1.2 LPG (L08, L68) (61kW/83PS)
      • 1.2 LPG (L08, L68) (63kW/86PS)
      • 1.0 (L08, L68) (44kW/60PS)
      • 1.2 (L08, L68) (59kW/80PS)
      • 1.4 LPG (L08, L68) (66kW/90PS)
      • 1.3 CDTI (L08, L68) (55kW/75PS)
      • 1.3 CDTI (L08, L68) (66kW/90PS)
      • 1.7 CDTI (L08, L68) (92kW/125PS)
      • 1.6 Turbo (L08, L68) (141kW/192PS)
      • 1.6 Turbo (L08, L68) (110kW/150PS)
      • 1.2 LPG (L08, L68) (59kW/80PS)
      • 1.4 (L08, L68) (64kW/87PS)
      • 1.3 CDTI (L08, L68) (70kW/95PS)
      • 1.7 CDTI (L08, L68) (96kW/130PS)
      • 1.2 (L08, L68) (51kW/69PS)
      • 1.2 (L08, L68) (63kW/86PS)
      • 1.4 (L08, L68) (74kW/100PS)
      • 1.4 (L08, L68) (88kW/120PS)
    • CORSA D Furgons/Hečbeks (S07)
      • 1.3 CDTI (L08) (55kW/75PS)
      • 1.3 CDTI (L08) (66kW/90PS)
      • 1.0 (L08) (48kW/65PS)
      • 1.2 (L08) (51kW/69PS)
      • 1.3 CDTI (L08) (70kW/95PS)
      • 1.0 (L08) (44kW/60PS)
      • 1.2 (L08) (59kW/80PS)
      • 1.2 (L08) (63kW/86PS)
    • COMBO Furgons/minivens (X12)
      • 1.4 (B05) (70kW/95PS)
      • 1.4 (B05) (88kW/120PS)
      • 1.6 CDTI (B05) (66kW/90PS)
      • 1.6 CDTI (B05) (77kW/105PS)
      • 1.3 CDTI (B05) (66kW/90PS)
      • 1.6 CDTI (B05) (74kW/101PS)
      • 2.0 CDTI (B05) (99kW/135PS)
      • 1.4 CNG (B05) (88kW/120PS)
      • 1.6 CDTI (B05) (88kW/120PS)
      • 1.3 CDTI (B05) (70kW/95PS)
      • 1.3 CDTI (B05) (59kW/80PS)
    • COMBO Tour (X12)
      • 1.4 (C26, D26, E26, C06) (70kW/95PS)
      • 1.4 (C26, D26, E26, C06) (88kW/120PS)
      • 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) (66kW/90PS)
      • 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) (77kW/105PS)
      • 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) (99kW/135PS)
      • 1.4 CNG (C26, D26, E26, C05) (88kW/120PS)
      • 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) (66kW/90PS)
      • 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) (70kW/95PS)
      • 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) (88kW/120PS)
      • 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) (59kW/80PS)
      • 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) (70kW/95PS)
    • ADAM (M13)
      • 1.4 LPG (64kW/87PS)
      • 1.2 (51kW/69PS)
      • 1.4 (64kW/87PS)
      • 1.4 (74kW/101PS)
      • 1.0 (66kW/90PS)
      • 1.0 (85kW/115PS)
      • 1.4 S (110kW/150PS)
    • CORSA E (X15)
      • 1.0 (08, 68) (66kW/90PS)
      • 1.0 (08, 68) (85kW/115PS)
      • 1.2 (08, 68) (51kW/69PS)
      • 1.4 (08, 68) (66kW/90PS)
      • 1.4 Turbo (08, 68) (74kW/101PS)
      • 1.3 CDTI (08, 68) (55kW/75PS)
      • 1.3 CDTI (08, 68) (70kW/95PS)
      • 1.4 (08, 68) (55kW/75PS)
      • 1.4 LPG (08, 68) (66kW/90PS)
      • 1.4 Turbo (08, 68) (110kW/150PS)
      • 1.6 Turbo (08, 68) (152kW/207PS)
      • 1.4 LPG (08, 68) (64kW/87PS)
    • CORSA E Furgons/Hečbeks (X15)
      • 1.2 (08) (51kW/69PS)
      • 1.3 CDTI (08) (55kW/75PS)
      • 1.3 CDTI (08) (70kW/95PS)
      • 1.4 (08) (66kW/90PS)
      • 1.4 (08) (55kW/75PS)