PN M110623A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640153
  • High-quality filtration for cleaner cabin air
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Enhances occupant comfort and health
  • Designed for a precise fit
  • Durable construction for reliable performance
  • Helps reduce interior odors
  • Essential for allergy sufferers
Filter assembly
Activated carbon filter
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
260
Width [mm]
+100
Height [mm]
+25
  • NISSAN
    • NP300 PICKUP (D22)
      • 2.5 dCi 4x4 (98kW/133PS)
      • 2.5 dCi (98kW/133PS)
    • NAVARA NP300 (D40)
      • 2.5 dCi 4WD (D40TT, D40T, D40M, D40BB) (140kW/190PS)
      • 3.0 dCi 4WD (170kW/231PS)
      • 2.5 dCi (106kW/144PS)
      • 2.5 dCi 4WD (128kW/174PS)
      • 2.5 dCi 4WD (126kW/171PS)
      • 2.5 dCi 4WD (106kW/144PS)
    • NAVARA NP300 Platforma/Šasija (D40)
      • 2.5 dCi (140kW/190PS)
      • 3.0 dCi (170kW/231PS)
    • PATHFINDER II (R50)
      • 3.3 V6 4WD (125kW/170PS)
      • 2.7 TD 4WD (PR50) (96kW/131PS)
      • 3.2 TD 4WD (110kW/150PS)
      • 3.5 V6 4WD (162kW/220PS)
      • 3.3 V6 4WD (110kW/150PS)
    • PICK UP (D22)
      • 2.5 Di (98kW/133PS)
    • PATHFINDER III (R51)
      • 2.5 dCi 4WD (128kW/174PS)
      • 4.0 4WD (198kW/269PS)
      • 2.5 dCi (128kW/174PS)
      • 2.5 dCi 4WD (126kW/171PS)
      • 2.5 dCi 4WD (140kW/190PS)
      • 3.0 dCi (170kW/231PS)
      • 2.5 dCi 4WD (120kW/163PS)
    • NAVARA (D22)
      • 2.5 D 4x4 (98kW/133PS)
    • NAVARA NP300 Pick-up (D23, D23T)
      • 2.3 dCi 4x4 (D231, D23T) (140kW/190PS)